Tysiące odbiorców bez prądu po ataku zimy - TAURON - ENION - AWARIE SIECI - ZIMA - ENERGIAPRO - ELEKTROENERGETYKA - PRZESYŁ ENERGII - ODBIORCA KOŃCOWY ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Tysiące odbiorców bez prądu po ataku zimy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Tysiące odbiorców bez prądu po ataku zimy

 

Trwa naprawianie zerwanych sieci przesyłowych po nieoczekiwanym załamaniu pogody na początku maja. Powrót zimy przyniósł opady ciężkiego śniegu, który łamał gałęzie drzew, a te zrywały sieci energetyczne - czytamy w Rzeczpospolitej.

Na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyźny do walki ze skutkami awarii przydzielono pół tysiąca pracowników należącej do Taurona EnergiiPro. Przywracali oni zasilanie, naprawiając nie tylko uszkodzone sieci, ale i stacje transformatorowe. 3 maja bez prądu pozostawało prawie 130 tys. odbiorców, wczoraj liczbę tę udało się ograniczyć "tylko" do kilku tysięcy klientów.

Spółki Tauronu mają ostatnio pecha do dużych awarii wywołanych zjawiskami pogodowymi. Podczas poprzedniej zimy oprócz EnergiiPro również Enion musiał radzić sobie z pozrywanymi sieciami i połamanymi słupami. Wówczas mówiło się niemal o kataklizmie – awarię wywołała osiadająca na kablach szadź, śnieg i lód. Dostaw energii nie miało kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. Wtedy szacowano, że naprawa infrastruktury będzie kosztować spółki Tauronu kilkanaście milionów złotych. Dla porównania w 2010 r. Tauron zainwestował planowo w sieci dystrybucyjne około 900 mln zł.

W ubiegłym roku Urząd Regulacji Energetyki uznał, że około tysiącu klientów Enionu należą się bonifikaty za przerwy w dostawach prądu. Jednak energetycy uważają, że awarii tego typu nie da się uniknąć. Alternatywą mogłyby być wyłącznie linie energetyczne kładzione pod ziemią. Jednak to rozwiązanie jest tak drogie, że nie jest stosowane na szeroką skalę nawet w najbogatszych krajach Europy.

Źródło: Rzeczpospolita

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl