Roboty zmierzyły promieniowanie w elektrowni Fukushima - ELEKTROWNIA JĄDROWA - ROBOTY - PROMIENIOWANIE JONIZUJĄCE - FUKUSHIMA - TEPCO - POMIAR PROMIENIOWANIA - QINETIQ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Roboty zmierzyły promieniowanie w elektrowni Fukushima
drukuj stronę
poleć znajomemu

Roboty zmierzyły promieniowanie w elektrowni Fukushima

Roboty zmierzyły promieniowanie w elektrowni Fukushima
fot. TEPCO

Pomiary wykonane w poniedziałek w dwóch budynkach reaktorów uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I przez roboty wykazały, że poziom promieniowania jest wciąż zbyt wysoki, by mogli tam pracować ludzie.  

Japońskie władze podały, że dane na temat promieniowania w budynkach reaktorów nr 1 i nr 3 w elektrowni uszkodzonej przez trzęsienie ziemi i towarzyszącą mu falę tsunami z 11 marca nie wpływają na plany zakładające ustabilizowanie sytuacji w elektrowni do końca roku, o których poinformował w niedzielę operator elektrowni.

Jak przypomina agencja Associated Press robotnicy pracujący w elektrowni nie wchodzili do wnętrza budynków reaktorów od pierwszych dni po katastrofie. Eksplozje, do których doszło w nich na początku kryzysu zniszczyły w nich dachy.

Dwa roboty weszły do budynków reaktorów w niedzielę i zmierzyły temperaturę, ciśnienie i poziom radiacji. Zanim zaczną tam pracować ludzie trzeba zebrać więcej informacji a radioaktywność musi być niższa.

- To trudne środowisko dla ludzi, by w nim pracować - podkreśla Hidehiko Nishiyama z japońskiej agencji bezpieczeństwa atomowego.

Robot Talon znany jest jako

Robot QinetiQ Talon znany jest jako "pierwszy wykrywacz promieniowania". Jego głównym zadaniem jest przemieszczanie się po gruzach wewnątrz elektrowni i przesyłanie odczytów radiacji. Talon wcześniej był używany do monitorowania niebezpiecznych substancji chemicznych po katastrofie WTC w Nowym Jorku.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl