Radioaktywna emisja z Fukushimy może być groźniejsza od Czarnobyla - JAPONIA - ELEKTROWNIA JĄDROWA - BEZPIECZEŃSTWO JĄDROWE - CZARNOBYL - PROMIENIOWANIE JONIZUJĄCE - BEZPIECZEŃSTWO ELEKTROWNI JĄDROWEJ - RADIOAKTYWNOŚĆ - FUKUSHIMA - TEPCO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Radioaktywna emisja z Fukushimy może być groźniejsza od Czarnobyla
drukuj stronę
poleć znajomemu

Radioaktywna emisja z Fukushimy może być groźniejsza od Czarnobyla

Radioaktywna emisja z Fukushimy może być groźniejsza od Czarnobyla
źródło: PAP/EPA

Operator uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima Daiichi, firma Tokyo Electric and Power (TEPCO), wyraziła we wtorek obawę, że emisja substancji radioaktywnych może przewyższyć emisję z elektrowni w Czarnobylu w 1986 r.

"Radioaktywnej emisji nie udało się całkowicie zahamować i niepokoimy się, że w końcu może być większa niż w Czarnobylu" - powiedział dziennikarzom przedstawiciel TEPCO.

We wtorek władze japońskie podniosły stopień poziomu zagrożenia z powodu awarii w elektrowni atomowej Fukushima z obecnego 5 do najwyższego 7 stopnia, co stawia ją na równi z katastrofą w Czarnobylu.

Tymczasem według japońskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Nuklearnego, emisja radioaktywna w Fukushimie wynosi ok. 10 proc. emisji w 1986 r. z elektrowni atomowej w Czarnobylu.

W zespole elektrowni atomowych Fukushima trwa od czasu katastrofalnego trzęsienia ziemi z 11 marca dramatyczna walka o opanowanie sytuacji. Wstrząsy o sile 9 st. w skali Richtera i fale tsunami uszkodziły i unieruchomiły system chłodzenia reaktorów i w rezultacie doszło do poważnego wycieku radioaktywnego. 

PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Porównywanie Czarnobyla i Fukushimy jest nieco nie na miejscu, bo pierwsza z tych katastrof NIE była spowodowana kataklizmem, a nastąpiła w wyniku awarii podczas zwykłej eksploatacji.
Fukushima dla odmiany została spowodowana jednym z największych znanych trzęsień ziemi i wywołaną nim falą tsunami. Gdyby podobny kataklizm uderzył np. w rafinerie, platformy wiertnicze czy elektrownię wodną skutki byłyby dużo poważniejsze. A nie była to najnowocześniejsza elektrownia, wręcz przeciwnie.
Prawdę mówiąc mnie wydarzenia w Japonii tylko przekonały, że atom jest póki co najlepszą i najbezpieczniejszą alternatywą. Co nie znaczy, że nie należy rozwijać pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych i poprawiać efektywności, oczywiście.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl