URE wspiera projekt Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie - ENERGETYKA - ENERGIA ELEKTRYCZNA - SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY - URE - EV - POJAZDY ELEKTRYCZNE - SIECI ELEKTROENERGETYCZNE - INTELIGENTNE OPOMIAROWANIE - URZĄD REGULACJI ENERGETYKI - URBACT - EVUE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności URE wspiera projekt Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie
drukuj stronę
poleć znajomemu

URE wspiera projekt Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie

URE wspiera projekt Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie
fot. tinou bao/CC/Flickr

Urząd Regulacji Energetyki został zaproszony do współpracy w ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie (EVUE).

Integralnym elementem działań promocyjnych dotyczących inteligentnych sieci elektroenergetycznych (smart grids) oraz inteligentnego opomiarowania (smart metering) podejmowanych przez Prezesa URE i ekspertów urzędu jest obszar związany z problemem infrastruktury energetycznej dla pojazdów elektrycznych. Polski regulator - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki - jest obecnie jedynym regulatorem, który został zaproszony do współpracy w ramach projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie - EVUE.

Przedstawiciele Prezesa URE - Marek Miśkiewicz, Dyrektor Południowego Oddziału Terenowego Urzędu Regulacji Energetyki z siedzibą w Katowicach oraz Jolanta Skrago, ekspert URE z Katowic wezmą udział w pracach Lokalnej Grupy Wsparcia projektu: Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie - EVUE.

Madryt, Lizbona, Katowice...

W lipcu 2010 r. Miasto Katowice przystąpiło do projektu Elektryczne Pojazdy w Miejskiej Europie - EVUE Sieci Tematycznej w ramach projektu URBACT II.

Liderem projektu jest Westminster City Council z Wielkiej Brytanii. Pozostali partnerzy projektu to: Lizbona oraz Beja w Portugalii, Madryt, Frankfurt, Oslo, Sztokholm, Suceava z Rumunii, Zografou z Grecji oraz Miasto Katowice.

Zadaniem projektu jest stworzenie zintegrowanych, zrównoważonych strategii i założeń dynamicznego „przodownictwa technicznego” dla wybranych miast europejskich w celu promocji i użytkowania samochodów elektrycznych (EV). Inicjatywy miast pobudzają sektor publiczny i prywatny do użytkowania samochodów elektrycznych. Wdrożenie rozwiązań EVUE na dużą skalę przyczyni się do skokowej zmiany technologicznej i sukcesu w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Elektryczne problemy do rozwiązania

Partnerzy projektu EVUE wymienią się doświadczeniami i propozycjami rozwiązań kluczowych problemów związanych ze stworzeniem infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. Tematem prac będę na początku istniejące bariery i zagrożenia w tym opór społeczny, brak niezbędnej infrastruktury, szybki rozwój technologii oraz przestarzałe modele ekonomiczne.

Każdy z partnerów utworzył Lokalną Grupę Wsparcia URBACT. W pracach Grupy w Polsce uczestniczy także Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Działamy lokalnie, myślimy globalnie - Lokalny Plan Działania

Rezultatem projektu będzie Lokalny Plan Działania dający wskazówki, jak rozwiązać problemy sygnalizowane przez Grupę Lokalną. Każdy z partnerów wskaże przykłady dobrych praktyk, tzn. zrealizowanych lub realizowanych przedsięwzięć na wskazanych przez siebie obszarach, które mogą być przykładami dla innych partnerów. Każdy z partnerów opracuje również studium przypadków, którymi zajmował się w ramach realizacji projektu. Sporządzone opracowania będą rekomendowane różnym szczeblom decyzyjnym w UE, przy uchwalaniu przepisów prawa związanych z tworzeniem rozwiązań dla wdrożenia idei elektrycznych pojazdów w miastach Europy.

***

Pierwszym rezultatem polskiej obecności w projekcie będzie spotkanie Expert Seminar 2, organizowane w dniach 7 - 8 kwietnia 2011 r. w Katowicach. W otwartym spotkaniu będą uczestniczyć m.in. przedstawiciele branży elektrycznych pojazdów - EV, naukowcy oraz wszystkie zainteresowane strony, które chciałyby podzielić się swoim doświadczeniem w tematyce EV.

URE

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl