Dania zmniejsza zużycie energii, ale zwiększa produkcję z OZE - ENERGETYKA - ENERGIA ODNAWIALNA - OZE - ENERGETYKA WIATROWA - EMISJA CO2 - DANIA - SMART GRID - MORSKIE FARMY WIATROWE - PRZYBRZEŻNA FARMA WIATROWA - KRIEGERS FLAK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dania zmniejsza zużycie energii, ale zwiększa produkcję z OZE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dania zmniejsza zużycie energii, ale zwiększa produkcję z OZE

Dania zmniejsza zużycie energii, ale zwiększa produkcję z OZE
fot. Micky.!./CC/Flickr

Duński rząd przedstawił plan zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii i zmniejszenia całkowitego zużycia energii. Celem „Energistrategi 2050” jest zredukowanie zużycia energii brutto o 6% w 2020 r. względem poziomu z 2009 r. oraz zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej do 33% całkowitej konsumpcji energii.

Realizacja planu będzie kosztować 3,8 miliarda duńskich koron (ponad 500 mln euro) i pozwoli ograniczyć emisję CO2 w sektorach nie objętych przez system handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, takich jak rolnictwo, budownictwo czy motoryzacja, o 4-5 mln ton w okresie 2013-2020. Plan jest w całości finansowany z opłat za energię. Działania w sektorze energetyki wiatrowej obejmują zainstalowanie 600 MW w morskich farmach wiatrowych na Kriegers Flak, 400 MW w mniejszych instalacjach typu offshore, położonych bliżej lądu niż zwykłe morskie turbiny wiatrowe, oraz 500 MW na lądzie.

W dłuższej perspektywie plan przewiduje usprawnienie przetargów na morskie farmy wiatrowe oraz przeprowadzenie analizy, która stwierdzi, czy możliwe jest stawianie farm wiatrowych bliżej dróg oraz torów kolejowych. W powiązaniu z projektem Kriegers Flak zostaną rozwinięte nowe możliwości transgranicznej dystrybucji energii oraz zostanie zbadane, czy istnieje potrzeba stworzenia dodatkowych połączeń sieciowych z sąsiednimi krajami. Ponadto plan zakłada utworzenie strategii rozwoju sieci typu „smart grid” oraz przejścia na inteligentne liczniki energii elektrycznej.

Źródło: PSEW

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl