Hiszpanie oszczędzają na oświetleniu dróg i paliwie - ENERGETYKA - OŚWIETLENIE ULICZNE - AUTOSTRADA - HISZPANIA - OSZCZĘDZANIE ENERGII - LIBIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Hiszpanie oszczędzają na oświetleniu dróg i paliwie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Hiszpanie oszczędzają na oświetleniu dróg i paliwie

Hiszpanie oszczędzają na oświetleniu dróg i paliwie
fot. kevindooley/CC/Flickr

Hiszpański rząd zdecydował o zmniejszeniu o połowę oświetlenia tamtejszych szos i autostrad, zaś kilka dni temu zapadła decyzja o zmniejszeniu dopuszczalnej prędkość na autostradach - ze 120 do 110 km/godzinę.

Wyłączona zostanie co druga lampa nad wszystkimi szosami i autostradami, co ma pozwolić na oszczędność na ich oświetleniu 12,5 miliona euro w ciągu roku.

- Jest to strategia, która wprowadzona w życie pozwoli nam zaoszczędzić energię i pieniądze, czyli elementy, bez których nie możemy mówić o rozwoju kraju - powiedział cytowany przez IAR wicepremier Hiszpanii Alfredo Perez Rubalcaba. 

Wprowadzone ograniczenie prędkości na autostradach związane jest z kryzysem w Libii i rosnącymi cenami paliw. Ma ona sprawić, że kierowcy będą jeździli bardziej ekonomicznie i zużywali mniej paliwa.

- Obniżenie limitu prędkości jest działaniem mającym na celu oszczędność zużycia paliwa. Zmiany sprawią, że zużycie benzyny przez kierowców spadnie po wprowadzeniu zmian w życie o 15%, a diesla o 11%. Będziemy jeździć wolniej, ale w zamian za to będziemy zużywać mniej paliwa i wydawać mniej pieniędzy - powiedział Rubalcaba.

Źródło: IAR

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl