Kolejna polska szkoła z innowacyjnym oświetleniem SchoolVision - SZKOŁA - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - DYNAMICZNE OŚWIETLENIE - PHILIPS LIGHTING - SCHOOLVISION - ŁAPY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kolejna polska szkoła z innowacyjnym oświetleniem SchoolVision
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kolejna polska szkoła z innowacyjnym oświetleniem SchoolVision

Kolejna polska szkoła z innowacyjnym oświetleniem SchoolVision
źródło: wrotapodlasia.pl

Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach na Podlasiu jest drugą placówką edukacyjną w Polsce, która posiada nowoczesną pracownię z innowacyjnym oświetleniem stymulującym uczniów w czasie zajęć. W grudniu zeszłego roku SchoolVision wdrożono w Technikum Energetycznym w Bełchatowie.

System SchoolVision jest zaprojektowany tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki do nauki. Oświetlenie wpływa na nastrój uczniów poprzez możliwość dostosowania go do charakteru prowadzonych zajęć. Nauczyciel ma do dyspozycji cztery tryby pracy: normalny, energia – tryb ten może mieć zastosowanie na lekcjach popołudniowych, kiedy uczniowie są już nieco zmęczeni, skupienie – przyda się podczas pisania testów oraz spokój – mogący pomóc w wyciszeniu nadmiernej aktywności. Każdy tryb zapewnia komfort wizualny bez żadnych stref cienia i innych niepożądanych efektów, np. efektu olśnienia.

SchoolVision to oświetlenie ekologiczne, pozwalające na zaoszczędzenie nawet 80% energii elektrycznej. Panel oświetleniowy jest prosty w obsłudze, w zależności od pory dnia i celów lekcji nauczyciel może szybko wybrać odpowiedni tryb oświetlenia. Z dotychczas przeprowadzonych badań wynika, że system SchoolVision przyczynia się do poprawy wyników nauczania, a także w znacznym stopniu obniża nadpobudliwość.

Prezentację systemu przeprowadził Wojciech Kuc z Philips Lighting Poland:

Źródło: wrotapodlasia.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl