Europejscy liderzy chcą uniezależnić się energetycznie od państw wschodnich i Rosji dzięki energii atomowej - ENERGETYKA - UNIA EUROPEJSKA - SIEĆ ENERGETYCZNA - HERMAN VAN ROMPUY - SIEĆ GAZOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Europejscy liderzy chcą uniezależnić się energetycznie od państw wschodnich i Rosji dzięki energii atomowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Europejscy liderzy chcą uniezależnić się energetycznie od państw wschodnich i Rosji dzięki energii atomowej

Europejscy liderzy chcą uniezależnić się energetycznie od państw wschodnich i Rosji dzięki energii atomowej

Sytuacja wewnętrzna w Egipcie dała impuls zaostrzaniu cen ropy naftowej na świecie. W tej sytuacji państwa Unii Europejskiej chcą odzyskać kontrolę nad dostawami energii na pozostałą część XXI wieku dzięki reformom odblokowującym możliwość prywatnych inwestycji.

Unia Europejska jest największym na świecie regionalnym rynkiem energii - 500 mln ludzi i 20 mln firm.

Rządy zobowiązały się do szerokiego zakresu reform rynkowych, pozwalających na łączenie narodowych i regionalnych sieci energetycznych i rur gazociągowych przed 2014 r., co pozwoliłoby na swobodny przepływ energii od tych, którzy ją produkują do miejsc, gdzie występują jej niedobory.

"Żaden kraj członkowski UE nie powinien zostać wyizolowany z europejskich sieci gazowych i elektrycznych po 2015 r." - powiedział Herman Van Rompuy, przewodniczący Rady Europejskiej.

Zmiany w systemie energetycznym skutkowałyby również wzrostem ilości miejsc pracy przy obsłudze systemu.

Mniejsi członkowie Wspólnoty, wyspy takie jak Cypr czy Malta, a także kraje bałtyckie obawiają się, że ich potrzeby mogą stać się nieznaczące dla dużych graczy rynku energii, aby inwestowali oni w kapitałochłonne systemy przesyłu energii do tych właśnie państw.

Kraje UE zgodnie stwierdziły, że podstawę stworzenia supersieci mogłyby stanowić pieniądze publiczne. Jednak konkretne kwoty nie pojawią się do lata 2011.

Koszt rozwoju sieci przez resztę dekady jest szacowany na 200 mld euro. Francja dzięki produkcji atomowej zadeklarowała dołączenie do dostawców długoterminowych.

UE musi także opracować plan partnerstwa z Rosją.

physorg.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl