Warszawski Turniej Robotów Mobilnych czeka na chętnych
Zmagania mechanicznych myszy, walki półkilogramowych pojazdów i robotyczna Formuła 1 - takie atrakcje czekają na uczestników Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2011. Pierwsze warszawskie zmagania tego rodzaju odbędą się 5 marca. Na zgłoszenia uczestników organizatorzy czekają do 14 lutego.
Organizatorem Turnieju jest grupa studentów Koła Naukowego Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej - Robomatic. Jak zapewniają studenci, będzie to pierwszy taki konkurs w Warszawie.
"Wydarzenie to ma stanowić odpowiedź na takie +sławy+, jak Sumo Challenge, organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Politechniki Łódzkiej SkaNeR, czy chociażby znany już od wielu edycji Robotic Arena, którego organizatorami są studenci z Koła Naukowego KoNaR Politechniki Wrocławskiej" - wyjaśnia Bartosz Ludwiczuk z KN Robomatic.
Konkurs będzie się składał z kilku konkurencji. "Mini Sumo" to walki półkilogramowych, autonomicznych pojazdów, które mają zlokalizować przeciwnika i zepchnąć go z ringu. W robotycznej Formule 1 - "Line Follower" - roboty muszą jak najszybciej pokonać zawiłą trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym tle.
Organizatorzy przewidują, że hitem konkursu będzie konkurencja "Micro Mouse". Dzięki niej po raz pierwszy na własne oczy będzie można zobaczyć zmagania mechanicznych myszy, szukających wyjścia z labiryntu. Ostatni punkt programu to "Freestyle ELFA" - konkurencja, w której zdarzyć może się właściwie wszystko. "Liczy się kreatywność i oryginalny pomysł" - deklarują członkowie KN Robomatic.
"Pierwsza edycja przeznaczona jest dla zawodników i widzów z całej Polski. W konkursie mogą brać udział drużyny kilkuosobowe, jak i indywidualni konstruktorzy. Jest to również miły sposób na spędzenie czasu dla rodzin, dzieci oraz tych wszystkich, którzy niekoniecznie znają się na robotyce amatorskiej, a chcieliby obejrzeć zmagania uczestników. Z pewnością dla nikogo nie będzie to zmarnowany dzień" - informuje Bartosz Ludwiczuk.
Robotyczne zmagania odbędą się 5 marca w budynku Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Początek konkursu przewidziany jest na godz. 9, jednak uczestnicy powinni pojawić się pół godziny przed rozpoczęciem zawodów, by odpowiednio wcześnie zarejestrować swoje roboty. Oficjalne ogłoszenie wyników planowane jest na godz. 17.30.
Na twórców najlepszych robotów czekają nagrody, których pula sięga 10 tys. złotych. Poza tym, każdy uczestnik otrzyma licencję oprogramowania LabView i wiele innych gadżetów. Szczegółowe informacje na temat turnieju i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: www.robomaticon.pl.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |