Możliwe silne wzrosty cen energii - ENERGETYKA - ENERGIA ELEKTRYCZNA - UNIA EUROPEJSKA - RZĄD - CENY ENERGII - EMISJA CO2 - DONALD TUSK
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Możliwe silne wzrosty cen energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Możliwe silne wzrosty cen energii

Możliwe silne wzrosty cen energii

Przedstawiciele branży energetycznej w liście skierowanym do premiera alarmują, że bez darmowych pozwoleń na emisję CO2 prąd w Polsce zdrożeje nawet o 80%.

Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska w liście do Donalda Tuska oraz ministrów gospodarki, skarbu i spraw zagranicznych domaga się podjęcia przez rząd jak najszybciej rozmów z Komisją Europejską, celem złagodzenia stanowiska UE w sprawie kryteriów przydziału darmowych pozwoleń na emisję CO2 od 2013 r. - ustaliła Rzeczpospolita.

Według energetyków przyjęcie obecnego stanowiska UE poskutkuje wzrostem cen energii elektrycznej w Polsce o ok. 60-150 zł za 1 MWh w 2013 r., w zależności od tego ile będą kosztować uprawnienia. Dla porównania: pod koniec ub. roku na rynku hurtowym średnia cena wynosiła ok. 190 zł za megawatogodzinę.

W liście Izby napisano, że "konieczność zakupu uprawnień emisyjnych spowoduje wzrost cen w pierwszym okresie o co najmniej 30%, a docelowo doprowadzi do ich podwojenia w obrocie hurtowym".

Źródło: PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl