Spowolnienie w 2011 r. zmusza Vestas do zamknięcia fabryk w Danii - ENERGETYKA WIATROWA - EUROPA - DANIA - TURBINY WIATROWE - KRYZYS - VESTAS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Spowolnienie w 2011 r. zmusza Vestas do zamknięcia fabryk w Danii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Spowolnienie w 2011 r. zmusza Vestas do zamknięcia fabryk w Danii

Spowolnienie w 2011 r. zmusza Vestas do zamknięcia fabryk w Danii
źródło: Vestas

Pomimo ogłoszenia zysku w trzecim kwartale, producent turbin wiatrowych Vestas poinformował o zamknięciu kilku swoich fabryk, głównie w Danii, z powodu bardziej pesymistycznych przewidywań na 2011 r.

Vestas, największy na świecie producent turbin wiatrowych, wyprzedzający amerykańskiego giganta General Electric, w sierpniu zaskoczył rynek publikacją strat za drugi kwartał oraz obniżką prognozy na 2010 r. z powodu opóźnień w zamówieniach.

Opublikowane we wtorek śródroczne sprawozdanie finansowe  ujawniło przychody €1722 mln w trzecim kwartale, niższe o 5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Nawet pomimo rekordowo wysokiego poziomu zamówień w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy (6567 MW) Vestas twierdzi, że wzrost gospodarczy w Europie nie spełnia oczekiwań.

Firma twierdzi, że musi teraz ograniczyć moce produkcyjne w Europie, co będzie wiązało się z utratą miejsc pracy około 3000 osób, głównie w Danii, gdzie koszty są najwyższe.

W zeszłym roku głośne było zamknięcie fabryki turbin Vestas na wyspie Isle of Wight w Wielkiej Brytanii. Bardziej opłacalne miało być przeniesienie produkcji turbin do USA.

Jednocześnie Vestas przewiduje 8-9 GW zamówień na 2010 r., ale jak twierdzi, bardzo prawdopodobny jest spadek do około 7-8 obok w przyszłym roku. 

energyefficiencynews.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl