Dania zasilana w 100% z OZE przed 2050r - ENERGIA ODNAWIALNA - ENERGETYKA WIATROWA - WIATRAK - DANIA - VESTAS
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dania zasilana w 100% z OZE przed 2050r
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dania zasilana w 100% z OZE przed 2050r

Dania zasilana w 100% z OZE przed 2050r

Spadający koszt instalacji oraz energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych wraz ze wzrastającymi cenami ropy i gazu motywują Duńczyków do wzmożonych prac nad rozwojem sieci energetycznej całkowicie wolnej od paliw kopalnych. Realizacja zasilania w 100% z OZE planowana jest już na rok 2050.

Opracowania komisji klimatycznych i energetycznych przewidują, że energia pochodząca z energetyki wiatrowej i biomasy będzie w stanie sprostać zapotrzebowaniu energetycznemu kraju.

"Analitycy zgodnie potwierdzają ekonomiczne uzasadnienie takiej modernizacji sieci energetycznej. Raport wysyła także ważny sygnał innym krajom, mówiący o tym, że energetyka wiatrowa jest przyszłościowym rozwiązaniem jeśli chodzi o zaspokajanie popytu energetycznego krajów." - mówi dyrektor firmy Vestas - lidera, producenta w dziedzinie energetyki wiatrowej w Danii.

W związku z naciskami analityków i naukowców rząd Danii corocznie przekazuje 0,5% wartości budżetu na prace związane z siecią energetyczną OZE.

guardian.co.uk

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl