Valeo prezentuje adaptacyjne światła drogowe - SAMOCHÓD - ŚWIATŁA DROGOWE - FRANCJA - KIEROWCA - BEAMATIC - VALEO - OŚLEPIANIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Valeo prezentuje adaptacyjne światła drogowe
drukuj stronę
poleć znajomemu

Valeo prezentuje adaptacyjne światła drogowe

Valeo prezentuje adaptacyjne światła drogowe

Niezależna grupa przemysłowa Valeo z siedzibą główną we Francji zaprezentowała "BeamAtic" - adaptacyjny system świateł drogowych, który pozwala kierowcom na jazdę na światłach długich bez oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka.

Światła długie zapewniają lepsze oświetlenie drogi, lecz niestety wymagają przełączania na krótkie w momentach gdy mijamy się z samochodem jadącym z naprzeciwka lub zbliżamy się do uczestnika ruchu podążającego w tym samym kierunku co my.

W systemie BeamAtic, nazywanym również "Adaptive Driving Beam", zmiana świateł z długich na krótkie jest niepotrzebna, ponieważ światła są automatycznie dostosowywane w odpowiedzi na pozycję innego samochodu wykrytego przez czyjnik.

Maksimum światła jest dostarczane wszędzie poza wspominanym obszarem gdzie znajduje się inny pojazd. Każde lampa produkuje strumień światła w kształcie stożka. W momencie pojawienia się innego samochodu uaktywnia się tarcza blokująca część strumienia świetlnego. Kamera służąca do wykrywania innych pojazdów posiada zaawansowane oprogramowanie pozwalające na śledzenie toru, po jakim porusza się inny pojazd, aby upewnić się, że jego kierowca nie jest oślepiany przez strumień światła.

System posiada również opcję dostosowania oświetlenia do ruchu również na drogach, w których pasy o przeciwnych kierunkach ruchu są rozdzielone barierkami lub pasami zieleni.

Valeo już negocjuje z japońskimi producentami samochodów warunki instalacji nowoczesnych lamp w przyszłych modelach samochodów.

physorg.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
bbbaton
bardzo dobry pomysł :)
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl