Samochód zhakowany przez bezprzewodowy sensor ciśnienia powietrza w oponie - BEZPIECZEŃSTWO - SAMOCHÓD - WIFI - HAKER - CZUJNIK CIŚNIENIA - OPONA - ELECTRONIC CONTROL UNIT - USENIX SECURITY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Samochód zhakowany przez bezprzewodowy sensor ciśnienia powietrza w oponie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Samochód zhakowany przez bezprzewodowy sensor ciśnienia powietrza w oponie

Samochód zhakowany przez bezprzewodowy sensor ciśnienia powietrza w oponie

Jak bezpieczny jest Twój samochód? Badacze z Rutgers University i University of South Carolina odnaleźli lukę bezpieczeństwa w bezprzewodowym czujniku ciśnienia w oponach nowoczesnych samochodach, których zadaniem jest raportowanie zbyt niskiego ciśnienia powietrza w oponie do komputera.

Czujniki te były obowiązkowe w samochodach produkowanych po 2008 r. w USA. Naukowcy odkryli, że za ich pomocą można śledzić pojazdy. Co więcej, można przekazywać komputerowi dane sterujące lub takie, które wstrzymają jego pracę.

"Wcześniej raportowaliśmy, że po przeprowadzeniu podobnych badań udało się zhakować komputer samochodowy nazywany ECU (electronic control unit)" - kontynuują naukowcy.

Haker wyposażony w sprzęt o wartości 1500$ bez problemu włamie się do samochodu poprzez sieć wifi dzięki której odbywa się komunikacja pomiędzy różnymi sensorami.

Co więcej każdy bezprzewodowy sensor posiada unikalne ID, więc każdy samochód może być śledzony niezależnie od tego jak wielu użytkowniku drogi znajdzie się w pobliżu. Naukowcy testowali lukę poprzez włączanie i wyłączanie różnych sygnałów ostrzegawczych na desce rozdzielczej samochodu.

Pomimo tego, że badania przeprowadzono na bezpiecznej płaszczyźnie to niestety potwierdzają możliwość przeprowadzenia ataku, który może spowodować o wiele gorsze w skutkach reakcje.

Wyniki badań zostaną zaprezentowane na konferencji USENIX Security.

current.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl