Nowe wbudowane, elastyczne i zewnętrzne anteny Wi-Fi 6E - WIFI - ANTENY - TE CONNECTIVITY - MOUSER ELECTRONICS - KYOCERA AVX - WI-FI 6E - LINX TECHNOLOGIES
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe wbudowane, elastyczne i zewnętrzne anteny Wi-Fi 6E
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe wbudowane, elastyczne i zewnętrzne anteny Wi-Fi 6E

Nowe wbudowane, elastyczne i zewnętrzne anteny Wi-Fi 6E

Mouser Spotlight: Rozwiązania antenowe Wi-Fi 6E

Mouser Electronics, Inc., wiodący w branży dystrybutor wprowadzający na rynek nowe produkty (NPI) z najszerszym wyborem półprzewodników i komponentów elektronicznych, poszerza swoją ofertę anten zaprojektowanych do szybkiej komunikacji Wi-Fi 6E.

Wprowadzenie standardu bezprzewodowego IEEE 802.11ax przyniosło kilka rozwiązań technicznych mających na celu rozwój łączności dla urządzeń nowej generacji. Jednym z kluczowych dodatków było wprowadzenie Wi-Fi 6E, umożliwiającego po raz pierwszy komunikację Wi-Fi w paśmie 6 GHz. Działając na częstotliwościach powyżej istniejących sieci 2,4 i 5 GHz, Wi-Fi 6E umożliwia lepszą optymalizację, mniejsze zakłócenia i mniejsze opóźnienia. Zwiększono również bezpieczeństwo, ponieważ certyfikacja Wi-Fi Protected Access 3 (WPA3) jest obowiązkowa dla wszystkich urządzeń Wi-Fi 6E. Od czasu wprowadzenia w 2020 r. Wi-Fi-6E rozszerzyło się na różnorodne lokalizacje przemysłowe i konsumenckie, w tym biura, zakłady produkcyjne, środowiska kliniczne i obszary mieszkalne. W związku z tym obsługa Wi-Fi-6E stała się niezbędna dla najnowszych urządzeń bezprzewodowych o wysokiej wydajności.

Mouser oferuje szeroką gamę konstrukcji anten potrzebnych do spełnienia różnorodnych wymagań technicznych urządzeń Wi-Fi 6E. Niektóre z nowo dodanych rozwiązań obejmują:

  • Wbudowana antena UAM Wi-Fi® 6E/Wi-Fi 7 od Linx Technologies / TE Connectivity to innowacyjna seria dookólnych anten trójpasmowych zaprojektowanych dla najnowszych urządzeń Wi-Fi 6E. Jako rozwiązanie montowane zewnętrznie, można je łatwo przymocować do metalowej obudowy za pomocą unikalnej funkcji zatrzaskowej, eliminując potrzebę stosowania mocowań, umożliwiając jednoznaczny kierunek montażu i zwiększając szybkość montażu. Oprócz funkcjonalności Wi-Fi 6E, pozwalają one na bezprzewodową komunikację Bluetooth® i ZigBee, a także obsługują przyszłe sieci Wi-Fi 7. Seria zgodna z dyrektywą RoHS obejmuje kable o różnych długościach, z dostępnymi zakończeniami MHF4l i MHF, i jest odpowiednia do szerokiego zakresu zastosowań wewnętrznych.
  • Trójzakresowa elastyczna antena drukowana Wi-Fi 6E firmy Abracon zapewnia wysoką wydajność komunikacji w niskoprofilowym i łatwym do zintegrowania opakowaniu. Wielokierunkowe działanie w trzech pasmach zapewnia wysoką wydajność w zakresie częstotliwości od 2400 MHz do 7125 MHz, obejmując istotne pasma 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz. Antena pomaga zwiększyć zasięg sygnałów Wi-Fi, zapewniając niezawodną i szybką łączność w zatłoczonych miejscach publicznych i złożonych środowiskach przemysłowych. W połączeniu z łącznością Wi-Fi 4/5,6/6E i 7, jest również idealna dla urządzeń wykorzystujących protokoły Bluetooth, ZigBee, Thread i Matter. Montaż systemu jest niezwykle prosty, a elastyczna konstrukcja pozwala na szybki montaż samoprzylepny nawet wzdłuż konturów. Antena nadaje się do różnych routerów i urządzeń sieciowych, a także do automatyki domowej i czujników IoT.
  • Gama anten Kyocera AVX obejmuje rozwiązania zaprojektowane z myślą o różnych zastosowaniach związanych z Wi-Fi. Antena WXP3015W08 na bazie FR4 ma wbudowany dipol Wi-Fi i zapewnia wysoką wydajność łączności i czułość sygnału w zminiaturyzowanym opakowaniu. Zajmuje minimalną ilość miejsca i można ją łatwo zamontować za pomocą prostego kleju. W przypadku połączeń Wi-Fi 6E charakteryzuje się szczytowym zyskiem 5,90 dBi i średnią wydajnością 60%, zapewniając silne połączenie. Nadaje się również do poprzednich wersji Wi-Fi, a także protokołów Bluetooth, BLE i ZIGBEE. Zgodna z RoHS gama AVX firmy Kyocera obejmuje również tłoczone metalowe i elastyczne anteny Wi-Fi 6E z obwodem drukowanym, które wykorzystują opatentowaną technologię izolowanego dipola magnetycznego (IMD), a także kilka długości kabli i opcji zakończeń.

W 2023 r. firma Mouser wprowadziła na rynek ponad 66 tys. numerów części gotowych do wysyłki, w tym ponad 8 tys. w czwartym kwartale. Aby zobaczyć więcej nowych innowacyjnych produktów, odwiedź: https://info.mouser.com/new_products/

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Mouser Electronics Poland
Mouser Electronics Poland
ul. Wyscigowa 56e, Wrocław
tel.  +48 71 749 74 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl