5 mld subskrypcji usług mobilnych na świecie - ERICSSON - CHINY - LTE - INDIE - POLKOMTEL - M2M - MACHINE-TO-MACHINE - INTERNET MOBILNY - IP MULTIMEDIA SUBSYSTEM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 5 mld subskrypcji usług mobilnych na świecie
drukuj stronę
poleć znajomemu

5 mld subskrypcji usług mobilnych na świecie

5 mld subskrypcji usług mobilnych na świecie

W zeszłym tygodniu osiągnięto kolejny kamień milowy: Internet mobilny osiągnął poziom 5 miliardów supskrypcji. W dużej mierze udało się to osiągnąć dzięki rynkom wschodzącym jak Chiny, czy Indie.

W Polsce, Ericsson pozostający liderem w dostarczaniu rozwiązań mobilnych przeprowadził z sukcesem testy przepływu 42 MB/s dla firmy Polkomtel. Zwiększenie przepustowości rozszerzy możliwości mobilnych usług internetowych świadczonych w Polsce

Zwiększenie przepustowości sieci mobilnych jest przepustką do kolejnych usług multimedialnych. Ericsson dostarcza w Polsce także IP Multimedia Subsystem (IMS), który umożliwia realizację zaawansowanych usług multimedialnych oraz stanowi bazę do rozwoju usług opartych na LTE.

W 2000 roku, około 720 milionów ludzi miało subskrypcję usług komórkowych, to mniej niż dziś w samychmobilny Chinach.

Liczba subskrypcji usług szerokopasmowych w telefonii komórkowej rośnie w podobnym tempie i oczekuje się, że trend się utrzyma do ponad  3,4 miliarda w roku 2015 (z 360 mln w 2009). Badania wykazują, że niedługo 80 procent wszystkich ludzi łączących się z internetem będzie to robić za pomocą urządzenia mobilnego.

Dla niektórych jest to tylko kwestia wygody, dla innych konieczności. Subskrypcje usług mobilnych umożliwiają dostęp do banku lub na w nim rachunek bankowy. Możliwe stały się też przekazy pieniężne dla osób, które w żaden inny sposób nie mogłyby tego osiągnąć. Rybacy i rolnicy mogą uzyskać szybkie aktualizacje o nagłych zmianach pogody. Mieszkańcy wsi uzyskują lokalną pomoc medyczną. Natomiast dzieci mają dostęp do edukacji online. Mobilne usługi ułatwiają codzienną działalność małych firm i są napędem wzrostu gospodarczego.

W bardziej dojrzałych rynkach połączone urządzenia – chętniej niż ludzie zmierzają ku zwiększeniu ruchu w sieci.

Zgodnie z prognozami firmy Ericsson (NASDAQ:ERIC) w ciągu dekady osiągniety zostanie poziom 50 miliardów połączeń.

Krajobraz komunikacji szybko się zmienia i w grudniu ubiegłego roku nastąpił kolejny przełom gdy ilość danych przesyłanych za pośrednictwem usług mobilnych była większa niż ilość ruchu generowanego z połączeń głosowych.

Komunikacja Machine-to-machine, lub M2M, będzie kluczowym elementem dalszego rozwoju branży telefonii komórkowej. Dla przedsiębiorstw energetycznych może być inteligentnym systemem mierników służących zwiększeniu efektywności biznesu i cięciu kosztów prowadzonych operacji. W transporcie oznacza to optymalizację rozwiązań śledzenia trasy i poprawy bezpieczeństwa pojazdów na drogach.

Cyfrowe znaki, które mogą być aktualizowane zdalnie, aparaty fotograficzne, którymi można wysyłać zdjęcia na drugim końcu świata, a nawet automaty z wodą, informujące o kończącym się zbiorniku. Umożliwia to technologa Machine-to-machine.

Ericsson

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl