Największa farma wiatrowa w Afryce otwarta w Maroko - OZE - ENERGETYKA WIATROWA - AFRYKA - MAROKO - EUROPEJSKI BANK INWESTYCYJNY - FARMA WIATROWA - DAHR SAADANE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Największa farma wiatrowa w Afryce otwarta w Maroko
drukuj stronę
poleć znajomemu

Największa farma wiatrowa w Afryce otwarta w Maroko

Największa farma wiatrowa w Afryce otwarta w Maroko
źródło: physorg.com

Król Maroka Mohammed VI zainaugurował w poniedziałek pracę farmy wiatrowej Dahr Saadane, zlokalizowanej w Melloussa w pobliżu miasta Tanger w północnej części kraju. Inwestycja warta 250 milionów euro (ponad 1 mld zł) składa się z 165 turbin wiatrowych o łącznej mocy 140 MW (850kW każda) i jest największym dotychczas ukończonym projektem wiatrowym w Afryce.

Projekt był współfinansowany przez Europejski Bank Inwestycyjny (80 milionów euro) oraz hiszpańskie i niemieckie banki, które zainwestowały w sumie 150 mln euro. 20 mln euro pochodziło z dotacji rządowej.

"Unia Europejska kładzie priorytet do tego rodzaju inwestycji i jest dumna z finansowania tego projekt", powiedział Guido Prud'homme, przedstawiciel Europejskiego Banku Inwestycyjnego podczas ceremonii inauguracyjnej.

Marokański minister energii i górnictwa, Yamsmina Benkhadra, powiedziała, że farma wiatrowa "jest częścią globalnego projektu szacowanego na 3 mld dolarów. Zostanie ona zakończona w 2020 roku." Projekt ten zapewni Maroko w sumie 42% produkcji energii z farm wiatrowych, słonecznych i hydroelektrowni, po 14% z każdego źródła.

Dodała, że pozwoliłoby to zmniejszyć rachunki za energię w Maroku i jest ważnym krokiem do "zapewnienia naszego bezpieczeństwa energetycznego i zrównoważonego rozwoju."

Już od 2000 roku w Koudia Al Baida w Maroko działa duza farma wiatrowa o mocy 54 MW.

PhysOrg

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl