Światowe finały konkursu Imagine Cup po raz pierwszy w Polsce - MICROSOFT - IMAGINE CUP - POLSKA - KONKURS - ZAWODY - NOWE TECHNOLOGIE - PROJEKTOWANIE OPROGRAMOWANIA - PROJEKTOWANIE GIER - MEDIA CYFROWE - TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE - PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW WBUDOWANYCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Światowe finały konkursu Imagine Cup po raz pierwszy w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Światowe finały konkursu Imagine Cup po raz pierwszy w Polsce

Światowe finały konkursu Imagine Cup po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy światowe finały Imagine Cup odbędą się w Polsce. Od 3 do 8 lipca ponad 400 studentów z ponad 70 krajów przyjedzie do Warszawy, by zaprezentować swoje pomysły, jak rozwiązać złożone problemy z wykorzystaniem technologii. 

Imagine Cup to jeden z największych konkursów informatycznych na świecie. Jego głównym celem jest pobudzenie kreatywności studentów, inspiracja nowymi technologiami oraz przełamywanie barier kulturowo-językowych. 

Imagine Cup jest organizowany od 2003 roku. Finały za każdym razem odbywają się w innym kraju. Dotychczas odbyły się w Barcelonie, San Paulo, Jokohamie, Delhi, Seulu, Paryżu i Kairze.

Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmi: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości".

Podczas światowych finałów Imagine Cup 2010 w Warszawie studenci zaprezentują swoje innowacyjne projekty w pięciu kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Gier, Media Cyfrowe, Technologie Informatyczne, Projektowanie Systemów Wbudowanych.

W trakcie eliminacji i kolejnych etapów konkursu, uczestnicy rozwiązują skomplikowane zadania informatyczne, piszą algorytmy, tworzą aplikacje i cyfrowe filmy krótkometrażowe. W ten sposób wykorzystują technologię oraz możliwości, które stwarza, a także swoją kreatywność, by odpowiedzieć na konkretne problemy, z jakimi boryka się świat w XXI wieku.

W tym roku w konkursie wzięło udział 325 tys. studentów ze 100 krajów świata. Spośród nich 434 osoby mają przyjechać na finał do Warszawy. Polskę w kategorii Projektowania Oprogramowania reprezentować będzie zespół fteams z Politechniki Łódzkiej, który zaprojektował automatycznego tłumacza języka migowego.

W sobotę, 3 lipca, pod Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się Ceremonia Otwarcia finałów Imagine Cup 2010, a w dniach 4-5 lipca drużyny będą prezentowały projekty w kilku kategoriach konkursowych

W poniedziałek, 5 lipca, w godz. 16.30 - 18.30 w PKiN zostanie zorganizowany pokaz (tzw. Showcase) projektów. Dzień później uczestnicy Imagine Cup pojadą do Pułtuska, gdzie w ramach Dnia Kultury, będą poznawać kulturę polską.

Na środę, 7 lipca, zaplanowano konferencję Education Leaders Forum, w której wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej i eksperci w dziedzinie oświaty. Forum odbędzie się w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Centrum Olimpijskiego PKOL (Wybrzeże Gdyńskie 4).

Ostatni dzień Imagine Cup to oczekiwane ogłoszenie wyników światowych finałów konkursu. Zwycięzcy odbiorą nagrody podczas World Festiwal w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w godz. 18.00-20.30.

Do tej pory Polacy aż 14 razy stanęli na podium finałów światowych, zdobywając łącznie pięć pierwszych miejsc, pięć drugich i trzy trzecie miejsca.

W poprzedniej edycji konkursu Imagine Cup 2009 zmagali się finaliści wybrani spośród ponad 300 tysięcy studentów z ponad 100 krajów świata. W ogólnoświatowych finałach w Kairze konkurowało ze sobą 444 studentów ze 149 drużyn reprezentujących 124 kraje. Polskę reprezentowało sześć zespołów.

Organizatorem Imagine Cup jest firma Microsoft. W Polsce już po raz trzeci współorganizatorem jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a honorowym patronem jest Ministerstwo Gospodarki.

Więcej informacji na temat Imagine Cup można znaleźć na stronie imaginecup.pl

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl