ABB bije dziewięć rekordów w pracy papierni - ABB - FINLANDIA - FULL SERVICE - MYLLYKOSKI - PAPIERNIA - REDUKCJA KOSZTÓW
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB bije dziewięć rekordów w pracy papierni
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB bije dziewięć rekordów w pracy papierni

ABB bije dziewięć rekordów w pracy papierni

W ramach usługi ABB Full Service® ustalonych zostało dziewięć nowych rekordów w procesie produkcji w papierni w Finlandii. Zredukowane zostały koszty utrzymania ruchu zakładu o około 7 milionów dolarów, o 7 procent poprawiono osiągi trzech ogromnych maszyn papierniczych i o 70 procent zredukowana została liczba wypadków związanych z utrzymaniem ruchu. ABB objęła pieczę na utrzymaniem ruchu flagowej papierni firmy Myllykoski, w Anjalankoski , w Finaldnii, w styczniu 2007 roku i szybko osiągnęła znaczące efekty wdrażając swoją koncepcję Full Service.

Wyjaśniając, dlaczego firma Myllykoski zdecydowała się na oddanie ABB utrzymania ruchu fabryki, Tuomo Tuomela, wiceprezes ds. technologii grupy mówi:

“Chcieliśmy poprawić efektywność pracy papierni i zredukować koszty utrzymania ruchu. Przyjrzeliśmy się alternatywnym rozwiązaniom oraz potencjalnym partnerom w tym zakresie i przeprowadziliśmy analizę porównawczą.”

“ABB miała dobry i sprawdzony pomysł przejęcia zadań utrzymania ruchu w zakładzie i wdrożenia go z sukcesem. Ten fakt oraz doświadczenie firmy w przemyśle celulozowo-papierniczym, a także silna lokalna obecność w Finlandii, przekonały nas, że ten wybór zostanie zwieńczony sukcesem.”

W ciągu zaledwie dwóch lat firma Myllykoski mogła odnotować następujące udoskonalenia:

  • ogólna efektywność trzech maszyn papierniczych wzrosła odpowiednio o 0,9 procent, 5 procent i 7 procent
  • ustalonych zostało dziewięć różnych rekordów związanych prędkością maszyn i produkcją
  • całkowite roczne koszty utrzymania ruchu zostały zredukowane o 10 procent, co dało oszczędności rzędu 6,8 milionów dolarów w ciągu pierwszych dwóch lat
  • ilość wypadków związanych z utrzymaniem ruchu została obniżona o 70 procent w ciągu pierwszego roku i o 66 procent w roku kolejnym
  • zatrudnienie w sferze utrzymania ruchu zostało zredukowane o 21 procent w ciągu pierwszych dwóch lat tworząc zespół skrojony na miarę potrzeb zakładu

Usługa ABB Full Service świadczona jest w oparciu o długoterminową umowę, w ramach której ABB przejmuje obowiązki związane z utrzymaniem ruchu produkcji i zobowiązuje się do poprawy osiągów i niezawodności urządzeń produkcyjnych w całym zakładzie.

"Byliśmy w stanie udoskonalić pracę papierni i zmniejszyć koszty utrzymania ruchu o 10 procent rocznie. Osiągnęliśmy kilka rekordów dotyczących produkcji i poprawiliśmy osiągi wszystkich naszych maszyn papierniczych” - Tuomo Tuomela, Myllykoski Group.

Sprawdzona w 300 zakładach na całym świecie o różnorodnych profilach produkcji, usługa ABB Full Service koncentruje się na poprawie kluczowych wskaźników pracy, takich jak ogólna efektywność urządzeń (OEE), gotowość operacyjna, jednostkowy koszt utrzymania ruchu, bezpieczeństwo, a także zadowolenie klienta i pracownika.

Poprawa OEE w zakładzie (gotowość operacyjna zasobów x wskaźnik osiągów x wskaźnik jakości) przy jednoczesnym obniżaniu kosztów utrzymania ruchu ma ogromny wpływ na zyskowność. To umożliwia klientom poprawę produktywności, redukcję kosztów, rozdział ryzyka, koncentrację na kluczowym biznesie i przekształcenie utrzymania ruchu w rentowny biznes.

Przemysły, w ramach których ABB świadczy usługę Full Service obejmują branże: chemiczną, ropy i gazu, petrochemiczną, stalową, spożywczą, celulozowo-papierniczą, elektroniczną i wiele innych.

ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl