Ogniwa słoneczne o skuteczności 65% - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - OZE - PANELE SŁONECZNE - DANIA - EINDHOVEN UNIVERSITY OF TECHNOLOGY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ogniwa słoneczne o skuteczności 65%
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ogniwa słoneczne o skuteczności 65%

Ogniwa słoneczne o skuteczności 65%
fot. Eindhoven University of Technology

Holenderscy naukowcy  chcą opracować ogniwa słoneczne o wydajności ponad 65% przy użyciu nanotechnologii.

W południowej Europie i północnej Afryce nowe ogniwa słoneczne są w stanie generować znaczną część zapotrzebowania europy na energię elektryczną. Duński rząd zarezerwował 1,2 miliona euro na badania nad energetyką słoneczną.

Eindhoven University of Technology otrzymał od rządu wspomnianą kwotę na swoje badania nad nanorurkowymi ogniwami słonecznymi. Współcześnie stosowane ogniwa słoneczne (typ III i IV) posiadają wydajność rzędu 40%, jednak są to panele bardzo drogie i znajdują zastosowanie głównie na satelitach. Używając systemu luster skupiających światło słoneczne stały się opłacalnym rozwiązaniem, które można implementować z systemach naziemnych.

Naukowcy oczekują, że połączenie obecnych ogniw z ich nano-systemem może poprawić wydajność paneli do poziomu ponad 65%. Jos Haverkot mówi: "Jeżeli Dania chce mieć swój udział w komercjalizacji ogniw opartych na nanorurkach, to jest to najlepszy czas aby włączyć się w badania nad tą technologią."

Uważają, że nanotechnologia, w połączeniu z CPV (skupiające ogniwa słoneczne, wykorzystujące systemy luster) mają duży potencjał aby stać się liderem w dziedzinie najbardziej wydajnych systemów solarnych przy zachowaniu niskiej ceny systemu 0,5$ za wat w porównaniu do obecnych systemów - 1,5$ za wat generowanej energii.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl