ABB nabywa firmę Ventyx w celu wzmocnienia biznesu zarządzania sieciami - SIECI ENERGETYCZNE - VENTYX - OPROGRAMOWANIE DLA ENERGETYKI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB nabywa firmę Ventyx w celu wzmocnienia biznesu zarządzania sieciami
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB nabywa firmę Ventyx w celu wzmocnienia biznesu zarządzania sieciami

ABB nabywa firmę Ventyx w celu wzmocnienia biznesu zarządzania sieciami

Ten zakup gwarantuje ABB pozycję kluczowego gracza na rynku inteligentnych sieci i oprogramowania do zarządzania sieciami energetycznymi.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, zdecydował się na zakup firmy Ventyx za kwotę ponad 1 miliarda dolarów od Vista Equity Partners. To nabycie ma zagwarantować ABB wiodącą pozycję w branży oprogramowania do zarządzania sieciami energetycznymi.

Ventyx to wiodący na świecie dostawca oprogramowania dla branży energetycznej, komunikacyjnej i innych biznesów zasobochłonnych, mający w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań obejmujących: zarządzanie zasobami, zarządzanie pracą w terenie, zarządzanie ryzykiem i obrotem energii, zarządzanie energią i wykonywanie analiz. Firma dostarcza również oprogramowanie do planowania i prognozowania zapotrzebowania na energię elektryczną, także ze źródeł odnawialnych.

ABB połączy posiadane w ramach dywizji Systemów Energetyki zasoby związane z biznesem zarządzania sieciami energetycznymi z zasobami Ventyx i wydzieli obszar biznesu odpowiedzialny za informatyczne rozwiązania dla zarządzania energią. Zapewniając ABB szerszy dostęp do zakładów energetycznych zarządzających energią, ten zakup trzykrotnie powiększy rynek dostępny w tym zakresie dla ABB.

“Dużą korzyścią dla zakładów energetycznych i klientów przemysłowych jest fakt, że będą miały obecnie pojedynczego dostawcę informatycznych platform technologicznych obejmujących swoim zasięgiem całe przedsiębiorstwo oraz systemów automatyki dla energetyki,” powiedział Joe Hogan, prezes zarządu ABB. “Korzyść dla naszych akcjonariuszy płynąca z tej decyzji to nabycie biznesu, generejuącego przepływy pieniężne na rosnącym rynku, z silnym zespołem zarządzającym, bardzo komplementarną do naszej ofertą produktów i obszarem działania oraz atrakcyjnym zwrotem z zaangażowanego kapitału.”

Firma Ventyx z siedzibą w Atlancie, w Stanie Georgia może pochwalić się licznymi realizacjami na rynku amerykańskim i europejskim. Ventyx jest aktywna w ponad 40 krajach. Jej klienci to wiodące zakłady energetyczne w Stanach Zjednoczonych, jak również klienci przemysłowi. Firma zatrudnia 900 osób, a w 2009 roku zaraportowała obroty na poziomie około 250 milionów dolarów.

To nabycie wpisuje się w strategię ABB zakładającą wychwytywanie szans wzrostu, które uzupełniają nasze portfolio produktów, technologii i zasięgu działania. Transakcja stanowi przedmiot zwyczajowych uzgodnień wydawanych przez organy regulacyjne i ABB spodziewa się, że zostanie sfinalizowana w drugim kwartale br. Za nabycie Ventyx ABB planuje zapłacić gotówką.

“Z połączenia wiodących na rynku pakietów oprogramowania firmy Ventyx z systemami ABB i wiedzą na temat przemysłu energetycznego, który jest absolutną domeną ABB, powstanie biznes idealny do oferowania rozwiązań pozwalających stawić czoła gwałtownie rozwijającym się sieciom energetycznym,” powiedział Vince Burkett, prezes zarządu Ventyx.

Jedno z kluczowych oprogramowań Ventyx dostarcza zakładom energetycznym i operatorom sieci informacje potrzebne do lepszego łączenia podaży energii elektrycznej z popytem na nią, nawet na poziomie gospodarstw domowych. Dzięki dostarczanej w czasie rzeczywistym informacji na temat zapotrzebowania na energię elektryczną, cen i gotowości operacyjnej, oprogramowanie Ventyx oferuje zakładom energetycznym praktyczny model biznesowy do generowania dochodów z inteligentnych sieci i obrotu węglem.

Inne oprogramowanie Ventyx odpowiedzialne za prognozowanie obciążenia sieci pomaga we włączaniu do sieci dużych ilości energii pochodzących z nieprzewidywalnych źródeł odnawialnych takich jak wiatr, czy słońce. Firma dostarcza również rozwiązanie zarządzania zasobami pozwalające na pełną integrację biznesów i systemów zakładów energetycznych w całym łańcuchu wartości, a także kompletny serwis umożliwiający skuteczne usuwanie usterek pojawiających się w sieci.

ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl