Pierwsza w Europie aukcja pasma telekomunikacyjnego dla technologii 4G - AUKCJA - 4G - LTE - 3G - NIEMCY - PASMO TELEKOMUNIKACYJNE - LICYTACJA - VODAFONE - T-MOBIL - LONG TERM EVOLUTION
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwsza w Europie aukcja pasma telekomunikacyjnego dla technologii 4G
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwsza w Europie aukcja pasma telekomunikacyjnego dla technologii 4G

Pierwsza w Europie aukcja pasma telekomunikacyjnego dla technologii 4G

W 2000 roku w Niemczech przeprowadzono aukcję pasma dla technologii 3G. Obiecywała ona tak wiele, że operatorzy zapłacili łącznie 50mld Euro (67mld$) za pasma częstotliwości do dystrybucji usług powiązanych z tą technologią.

Dziesięć lat później pójdzie pod młotek duża część tzw. "cyfrowej dywidendy" - pasma częstotliwości, z którego zrezygnowały spółki telewizyjne po migracji z nadawania analogowego na cyfrowe. Aukcja ma się odbyć dziś (12.04.2010) w zachodniej części miasta Mainz. Niemiecki rząd spodziewa się uzbierać tylko część z 50mld euro jakie udało się zebrać ostatnio.

Pomimo niezbyt hucznego sukcesu technologii 3G zainteresowanie 4G jest dość duże. Szacowany przychód ze sprzedaży licencji to 5-10 mld euro. Operatorzy tacy jak brytyjski Vodafone czy T-mobile wierzą, że technologia nie rozczaruje i będzie dostępna w ofercie o wiele szybciej niż to było w przypadku 3G.

"Popyt jest znacznie większy niż podaż, a każdy będzie chciał wyrwać kawałek tortu 4G" - mówi Matthias Kurth, prezes niemieckiej instytucji regulującej rynek telekomunikacyjny.

Technologia 4G zwana jako Long Term Evolution (LTE) ma umożliwić transmisję z zawrotnymi prędkościami. Telefony staną się potężnymi narzędziami do surfowania w internecie. Rozmowy telefoniczne coraz częściej będą opierały się o telefonię internetową.

PhysOrg

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
ace
do GPRS jest zawsze i wszędzie, pewnie chodziło Ci o EDGE.
No avatar
Jogas
U nas w większości Kraju mamy dostęp do zaledwie GPRS i to nie zawsze. A to jest raptem 2G.
3G, wiadomo, furory nie zrobiło.
Ciekawe jak będzie z 4G.Jeśli jej dostępność będzie wysoka, wtedy będzie można mówić o sukcesie.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl