Sukcesy badawcze kilkusetosobowego zespołu programistów zatrudnionych przez Centrum Badawcze Intela w Gdańsku przyczyniły się do globalnego sukcesu firmy. Wieloletni prezes Intela Craig Barrett, został wyróżniony medalem ministra spraw zagranicznych na spotkaniu sieci światowej klasy ekspertów w zakresie zaawansowanych technologii - 7 Global Technology Symposium na Uniwersytecie Stanforda. Medal wręczyła Joanna Kozińska-Frybes, kosul generalny RP w Los Angeles.
Global Technology Symposium to międzynarodowe warsztaty dotyczące inwestowania w nowe technologie, które w tym roku odbyły się między 24 a 26 marca w kampusie Stanfordu w Palo Alto w Kaliforni, gdzie narodziła się Dolina Krzemowa. Sympozjum zgromadziło ponad 300 uczestników - przedsiębiorców, finansistów, ekspertów technologii i polityków.
Organizatorzy przekonywali, że współczesne granice to jedynie linie na mapach. Międzynarodowa konkurencja powoduje rozprzestrzenianie się wiedzy, pomysłów, kapitału i pracy między krajami rozwiniętymi i rozwijającymi się. Następne wielkie idee i przełomowe technologie mogą pochodzić z dowolnego miejsca na świecie. Dlatego małe firmy powinny nauczyć się, jak sprostać wyzwaniom i wykorzystać szanse wynikające z trendów globalizacji.
Polska i centrum badawczo rozwojowe w Gdańsku jest kluczowym elementem sieci R&D Intela na świecie. Laboratorium zatrudnia kilkuset inżynierów - w większości absolwentów Politechniki Gdańskiej. Centrum badawczo-rozwojowe firmy Intel jest jednym z czołowych eksporterów rozwiązań informatycznych powstających w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i opracowywaniu rozwiązań w dziedzinie technologii sieciowych i mobilnych, ma także znaczenie dla przedsięwzięć podejmowanych przez władze samorządowe.
Laboratorium zostało założone w październiku 1999 roku po nabyciu firmy Olicom. Ośrodek stanowi część jednej z pięciu jednostek biznesowych Intela - Digital Enterprise Group. Inżynierowie pracują tu nad oprogramowaniem nowej generacji do przetwarzania grafiki 3D, ochrony treści audio i wideo, oprogramowaniem do platformy vPro pozwalającej na zdalne zarządzanie komputerami niezależnie od ich lokalizacji. Polacy pracują nad bazowymi technologiami korporacji.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |