Indie proponują podatek od węgla dla czystej energii - WĘGIEL - ENERGETYKA - INDIE - PODATEK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Indie proponują podatek od węgla dla czystej energii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Indie proponują podatek od węgla dla czystej energii

Indie proponują podatek od węgla dla czystej energii
fot. jurvetson/Flickr
Indyjski rząd chce wprowadzić podatek od węgla, z którego wpływy będą przeznaczone na promowanie odnawialnych źródeł energii. Indyjski minister finansów Pranab Mukherjee chce podatku w wysokości 1 USD za tonę węgla, zarówno krajowego jak i importowanego. Podatek ma generować roczne obroty rzędu 600 milionów dolarów.

Zaproponował także zachęty podatkowe w celu stymulowania inwestycji w energię geotermalną, energetykę słoneczną i wiatrową.

Węgiel jest ostoją sektora energetycznego w Indiach, 75% energii elektrycznej pochodzi właśnie z węgla. "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w celu zmniejszenia zależności od paliw kopalnych jest obecnie uznawane za wiarygodną strategię zwalczania globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych” powiedział Mukherjee.

Indyjski rząd posiada nawet specjalny resort poświęcony węglowi. Minister ds. węgla, Sriprakash Jaiswal na szczycie poświęconym gazyfikacji węgla w New Delhi powiedział, że popyt na węgiel w Indiach w 2008 roku sięgnął 550 milionów ton. Dodał, że do 2031 r. krajowe zapotrzebowanie na węgiel przekroczy 2 miliardy ton.

Indie, trzeci pod względem wielkości Azji konsument energii na świecie i czwarty najbardziej zanieczyszczający, planuje wprowadzenie około 20.000 MW energii słonecznej do 2022. Aby osiągnąć ten cel, rząd chce wprowadzić też preferencyjne stawki podatku od importu w wysokości 5 procent na urządzenia i maszyny niezbędne do utworzenia elektrowni słonecznych.

Źródło: upi.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
wę(ą)glik
do tej kopki węgla ta laska gratis jest??:D
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl