Francja tworzy największą farmę fotowoltaiczną - ENERGETYKA JĄDROWA - ENERGETYKA - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FRANCJA - NIEMCY - HISZPANIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Francja tworzy największą farmę fotowoltaiczną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Francja tworzy największą farmę fotowoltaiczną

Francja tworzy największą farmę fotowoltaiczną
Francuski gigant energetyczny EDF planuje budowę największej na świecie fotowoltaicznej elektrowni słonecznej w opuszczonej bazie lotniczej NATO.

Jean-Marc Dall'Aglio z EFR, części EDF zajmującej się zieloną energią powiedział, że dysponują terenem 415 ha w Toul-Rosieres, blisko miasta Metz na wschodzie Francji. Ma tam powstać zielona elektrownia o mocy 143 megawatów, co wystarczy na zaspokojenie potrzeb energetycznych 62 tys. ludzi.

Największa tego typu elektrownia działa w tej chwili w Hiszpanii i produkuje 60 MW. O wiele większe farmy, które mogą pokonać francuską inwestycję, powstają w USA i Australii.

Tworzenie farm fotowoltaicznych ma wyprowadzić Francję z uzależnienia od energii atomowej. Obecnie pozostaje ona daleko w tyle za słoneczną Hiszpanią czy Niemcami, które wytwarzają odpowiednio 1671 MW i 1505 MW energii pochodzenia słonecznego.

W budowę zakładu, w tym prace związane z usuwaniem azbestu z około 100 opuszczonych budynków wojskowych, zaangażowanych będzie około 150 osób. Po otwarciu farma będzie zatrudniać na stałe 15 osób.

www.physorg.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
x22
62 tyś ludzi - jedno miasteczko - ponad 400ha zjedzone

ile takich miasteczek jest w USA ?
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl