Postępy firmy Panasonic w sektorze usług i wielorodzinnych budynków mieszkalnych - PRODUKCJA - PANASONIC - FRANCJA - POMPY CIEPŁA - ZAKŁAD PRODUKCYJNY - BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE - BUDOWNICTWO WIELORODZINNE - PANASONIC HEATING & COOLING SOLUTIONS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Postępy firmy Panasonic w sektorze usług i wielorodzinnych budynków mieszkalnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Postępy firmy Panasonic w sektorze usług i wielorodzinnych budynków mieszkalnych

Postępy firmy Panasonic w sektorze usług i wielorodzinnych budynków mieszkalnych

Firma Panasonic Heating & Cooling Solutions ogłosiła inwestycję w wysokości 9 milionów euro w swoim francuskim zakładzie w Tillières-Sur-Avre w celu produkcji nowej wysokowydajnej pompy ciepła powietrze-woda, Big Aquarea serii M. Posunięcie to podkreśla ambicje firmy dotyczące rozwoju na europejskim rynku ogrzewania i klimatyzacji.

W listopadzie 2022 r. firma Panasonic ogłosiła przejęcie działalności klimatyzacyjnej Systemair AB, która obejmowała zakład Tillières-Sur-Avre w regionie europejskim we Francji. Dzięki temu przejęciu Panasonic oferuje obecnie jedną z najszerszych na rynku gam urządzeń grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych. Portfolio obejmuje wysokowydajne pompy ciepła (PACi, Big Aquarea serii M), agregaty wody lodowej (AQUA-G BLUE), a także systemy VRF. Dzięki zakładowi produkcyjnemu w Tillières-sur-Avre, Panasonic staje się jedną z pierwszych firm w swojej branży we Francji, która jest w stanie dostarczać duże systemy w krótkim czasie z lokalnego zakładu.

Dobrze prosperujące rynki: sektory klimatyzacji mieszkaniowej i usługowej

Rynek klimatyzacji i ogrzewania w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym odnotował we Francji znaczny wzrost w 2023 roku. Z kolei firma Panasonic odnotowała dwucyfrowy wzrost we wszystkich segmentach, w tym w chłodnictwie CO2 i agregatach wody lodowej. W szczególności segment klimatyzacji mieszkaniowej, napędzany niezwykłą dynamiką, odnotował prawie 30% wzrost. 

Opierając się na swoich dobrych wynikach, Panasonic dąży do utrzymania wzrostu i sprostania wyzwaniom związanym z renowacją energetyczną i dekarbonizacją w sektorze budowlanym. Nie tylko we Francji, ale i w całej Europie. Aby osiągnąć te cele, Panasonic planuje wykorzystać swoją rozszerzoną ofertę produktów, która obejmuje teraz urządzenia produkowane w Tillières-sur-Avre. Inwestycje w zakład umożliwiając Panasonic obsługę rynku francuskiego i europejskiego z naciskiem na krótkie łańcuchy dostaw. Ponadto przewaga technologiczna firmy Panasonic w zakresie naturalnego czynnika chłodniczego R290 pozwala na dostarczanie licznych rozwiązań, w tym gamy agregatów wody lodowej AQUA-G BLUE. 

Rynek wielorodzinnych budynków mieszkalnych stoi u progu znaczącej transformacji, napędzanej zbliżającą się wymianą starzejących się systemów i przejściem ze źródeł paliw kopalnych na bardziej przyjazne dla środowiska systemy pomp ciepła. Rewolucyjna nowa pompa ciepła Big Aquarea serii M firmy Panasonic, która będzie produkowana w zakładzie w Tillières-sur-Avre w 2025 r., jest kluczowym rozwiązaniem dla tego ewoluującego rynku. Urządzenie oferuje wszechstronną, kompaktową i energooszczędną opcję dla ogrzewania i zapewnienia ciepłej wody użytkowej w budynkach wielorodzinnych i komercyjnych. Podkreślając efektywność energetyczną i odpowiedzialność za środowisko, seria Big Aquarea M działa na naturalnym czynniku chłodniczym R290, charakteryzującym się niskim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszącym 3. Stanowi to alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania, które wykorzystują szkodliwe dla środowiska paliwa kopalne.

Przemawiając na konferencji prasowej, zorganizowanej z tej okazji, Thierry Ronat, Regionalny Manager Panasonic Heating & Cooling we Francji powiedział: „Przejście budownictwa zbiorowego i usługowego z paliw kopalnych na zrównoważone rozwiązania stanowi ogromne wyzwanie, a my mamy teraz środki, aby na nie odpowiedzieć. Dzięki naszemu zakładowi w Tillières-Sur-Avre dołączamy do graczy zdolnych do produkcji we Francji rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, a także maszyn o dużej wydajności, co stanowi mocny argument za pogodzeniem wydajności, zrównoważonego rozwoju i produkcji we Francji!”

Źródło: Panasonic

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl