Osie liniowe nowej generacji: idealne w produkcji półprzewodników - PÓŁPRZEWODNIKI - PRODUKCJA - BOSCH REXROTH - TECHNIKA LINIOWA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Osie liniowe nowej generacji: idealne w produkcji półprzewodników
drukuj stronę
poleć znajomemu

Osie liniowe nowej generacji: idealne w produkcji półprzewodników

Osie liniowe nowej generacji: idealne w produkcji półprzewodników
fot. Moduły precyzyjne PSK nowej generacji firmy Bosch Rexroth łączą szybkość i dynamikę z dużą precyzją. Sprawdzają się doskonale w branży elektronicznej i produkcji półprzewodników.

Szybkość, dynamika i duża precyzja: firma Bosch Rexroth oferuje osie liniowe z  precyzyjnymi modułami PSK nowej generacji

  • Duża sztywność i wyjątkowa precyzja: stalowy profil jako rama ze zintegrowanymi prowadnicami
  • Inżynieria cyfrowa: swoboda konfigurowania dzięki dużej liczbie opcji
  • Niewielkie wymiary ułatwiające integrację

Projektanci z firmy Bosch Rexroth zwiększyli sztywność ramy specjalnie z myślą o modułach precyzyjnych PSK nowej generacji. Dwie klasy dokładności sprawiają, że moduły te można w ekonomiczny sposób wykorzystać w różnych obszarach. Dzięki mechanizmowi śrubowo-tocznemu, który jest szczelnie zamknięty po obu stronach i rozszerzonej koncepcji smarowania nowe moduły precyzyjne PSK firmy Bosch Rexroth spełniają wymagania branży produkcji półprzewodników i branży elektronicznej jeszcze lepiej niż dotychczas.

Moduły są dostępne w trzech rozmiarach. Ich podstawę stanowią gładkie, kompaktowe, sztywne i precyzyjne stalowe profile, które tworzą ramę ze zintegrowanymi prowadnicami. Można wybrać stronę krawędzi stanowiącej poziom odniesienia podłoża, co przyspiesza montaż i ułatwia ustawienie osi. W porównaniu z poprzednimi modelami, rama ta ma większą sztywność skrętną i większe planarne momenty bezwładności.

Dzięki dwóm klasom dokładności moduły precyzyjne firmy Bosch Rexroth spełniają różne kryteria mechaniczne wymagane w przypadku czystych technologii produkcji, a przy tym są ekonomiczne. Na całej trasie przenoszenia można skonfigurować opcjonalne czujniki magnetyczne.

Równocześnie firma Bosch Rexroth rozszerzyła koncepcję smarowania o nowe typy tego procesu. W wersji standardowej smarowanie wstępne jest oparte na standardowych smarach przemysłowych. Ograniczenie używania wózków i mechanizmów śrubowo-tocznych sprawia, że ta sama ilość smaru wystarcza na dłużej. Równocześnie moduły można podłączyć do centralnych układów smarowania smarem płynnym. Automatyczne dosmarowywanie zwiększa bezpieczeństwo pracy, ponieważ eliminuje błędy człowieka w tym zakresie. Mniej obciążeni są również inżynierowie, ponieważ nie muszą zapewniać dostępu do procedury smarowania ręcznego.

Dziecinnie prosty jest nawet proces projektowania: dzięki łatwej procedurze wyboru produktu za pomocą narzędzia LinSelect oraz konfiguracji online obejmującej napęd, przygotowanie gotowego do użycia, dostosowanego do potrzeb rozwiązania z serii PSK to kwestia kilku minut. Konfigurator online, dostępny w większości popularnych języków, przeprowadza użytkownika przez proces specyfikacji produktu w sposób łatwy i niezawodny.

Firma Bosch Rexroth oferuje więc w pełni cyfrowy proces projektowania, od opracowania projektu po zamówienie (włącznie z wyceną) i dostarczenie danych CAD. Potwierdzenie zamówienia zawiera numer materiału, który można wykorzystać w celu ponownego zamówienia takiej samej osi bez konieczności jej konfigurowania. Ponadto użytkownik od razu otrzymuje powiązane z projektem dane CAD 2D i 3D CAD.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl