Bosch Rexroth udostępnia system operacyjny ctrlX OS innym dostawcom - SYSTEM OPERACYJNY - SYSTEMY STEROWANIA - AUTOMATYZACJA - BOSCH REXROTH - CTRLX AUTOMATION
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bosch Rexroth udostępnia system operacyjny ctrlX OS innym dostawcom
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bosch Rexroth udostępnia system operacyjny ctrlX OS innym dostawcom

Bosch Rexroth udostępnia system operacyjny ctrlX OS innym dostawcom
fot. Bosch Rexroth AG

System operacyjny do obsługi pakietu automatyzacji ctrlX AUTOMATION, bazujący na systemie Linux może obsługiwać sprzęt i wyposażenie także innych dostawców oraz środowiska wirtualne

Pakiet automatyzacji ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth oraz jego zasada działania jako „smartfon w świecie automatyki przemysłowej” stanowiła w roku 2020 zmianę paradygmatu na rynku przemysłowym. Wprowadzenie ctrlX World w roku 2021 umożliwiło przejście od otwartej platformy do sieci partnerów przemysłowych. Następnie firma Bosch Rexroth zrobiła kolejny krok naprzód, jeśli chodzi o otwarte rozwiązania. W przeszłości system bazujący na Linuxie, umożliwiający przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym funkcjonował jedynie na systemie sterowanie ctrlX CORE. Obecnie jest on dostępny jako odrębne rozwiązanie dla środowisk przemysłowych. System operacyjny ctrlX OS można wykorzystywać na wszystkich poziomach – od zakładu produkcyjnego po chmurę oraz z różnym wyposażeniem.

„Automatyzacja coraz bardziej podąża w kierunku rozproszonego oprogramowania i rozwiązań bazujących na danych – od poziomu zakładu produkcyjnego i systemów peryferyjnych do chmury. Coraz bardziej zyskuje również na znaczeniu łączenie informacji. Sieci bazują na jednolitych standardach oprogramowania, zabezpieczeń, narzędzi oraz komunikacji” – wyjaśnia Steffen Winkler, wiceprezes ds. sprzedaży w dziale rozwiązań z zakresu automatyzacji i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth.

Dotyczy to również systemu ctrlX AUTOMATION. W pełni otwarty system obejmujący sprzęt i oprogramowanie, a także ctrlX World, oferuje wszystkie elementy niezbędne do tworzenia kompletnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji.

Kolejny poziom swobody w automatyce

Firma Bosch Rexroth poszła o krok dalej oferując, a także posiadając już na  swoim koncie liczne wdrożenia ctrlX OS – systemu operacyjnego bazującego na systemie Linux, zaprojektowanego do pracy w czasie rzeczywistym w środowiskach przemysłowych. ctrlX OS jest sprzętowo niezależny i umożliwia łatwe łączenie jeszcze większej ilości komponentów systemów automatyki w ramach pakietu ctrlX AUTOMATION, w tym także rozwiązań partnerów ctrlX World. Funkcje oparte na oprogramowaniu można tworzyć, instalować, aktualizować i obsługiwać jeszcze łatwiej i bardziej elastycznie na wszystkich poziomach topologii systemu. Firma Bosch Rexroth spełnia tym samym potrzeby zakładów produkcyjnych korzystających z oprogramowania i umożliwia wprowadzenie nowoczesnych procedur i rozwiązań, takich jak wirtualne testowanie oraz DevOps w automatyce. Niezależność od sprzętu pozwala również korzystać z wirtualnego systemu kontroli oraz platform hiperwizji, w centrum przetwarzania danych, na serwerach peryferyjnych, bądź w chmurze.

System operacyjny obsługuje technologię aplikacji, funkcje projektowania w oparciu o Internet, bezpieczne zarządzanie użytkownikami oraz wydajną obsługę danych za pomocą ctrlX Data Layer. Wszystkie urządzenia w sieci są wydajnie połączone poprzez system. Dla każdego z nich są również dostępne standaryzowane narzędzia oraz pakiet SDK do projektowania. ctrlX Device Portal pozwala na efektywne zarządzanie urządzeniami z dowolnego miejsca na świecie. Jest to serwis cyfrowy umożliwiający dostarczanie nowych funkcji oprogramowania, zarządzanie i zmianę ustawień urządzeń, a także zdalne serwisowanie.

ctrlX OS to automatyzacja na wszystkich poziomach. Aplikacje IT i OT można łatwo łączyć w ramach standardu Industry 4.0. ctrlX OS zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji dostępnych w ctrlX Store oraz w społeczności ctrlX AUTOMATION Community. Użytkownicy mogą również uruchamiać własne oprogramowanie na dowolnym sprzęcie, odpowiednim do danego zastosowania. Wszystko to odbywa się z zachowaniem bezpieczeństwa na najwyższym poziomie: bogatszy pakiet oprogramowania zapewnia wysoki poziom cyberbezpieczeństwa.

„Klienci potwierdzają, że nasz system operacyjny to najnowsze, najbardziej otwarte i najbezpieczniejsze rozwiązanie w dziedzinie automatyzacji. Poszliśmy o krok naprzód, jeśli chodzi o dostępność tego systemu operacyjnego dla innych dostawców komponentów systemów automatyki. W ten sposób po raz kolejny potwierdzamy, jak ważna jest dla nas otwartość” – mówi Steffen Winkler.

 

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl