Współpraca na rzecz rozwoju nowoczesnej automatyki: Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth - SICK - BOSCH REXROTH - CTRLX AUTOMATION
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Współpraca na rzecz rozwoju nowoczesnej automatyki: Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth
drukuj stronę
poleć znajomemu

Współpraca na rzecz rozwoju nowoczesnej automatyki: Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth

Współpraca na rzecz rozwoju nowoczesnej automatyki: Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth
fot. Bosch Rexroth AG

Technologie aplikacji w ekosystemie ctrlX AUTOMATION przyciągają coraz więcej dostawców 

ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth to platforma automatyzacji, która pozwala firmom z różnych branż dzielić się specjalistyczną wiedzą, aby wspólnie tworzyć rozwiązania. Sieć partnerów ctrlX World wprowadza kolejne narzędzia do automatyzacji, sprzęt, a przede wszystkim nowe aplikacje. Sieć partnerów zrzesza już ponad 60 dostawców. Dołączyły do niej również firmy Salesforce oraz SICK.

„Rozwiązania ctrlX AUTOMATION pozwalają producentom maszyn szybciej wprowadzać urządzenia na rynek, a użytkownikom umożliwiają maksymalizację wydajności produkcji. Aby było to możliwe, współpracujemy z partnerami z różnych dziedzin specjalistycznych. Aplikacje Bosch Rexroth oraz innych dostawców do obsługi niemal wszystkich zadań w dziedzinie automatyzacji można pobrać w naszym sklepie ctrlX Store. Nasza sieć partnerów rozwija się coraz szybciej – powiedział Hans Michael Krause, dyrektor działu zarządzania produktami ctrlX World w firmie Bosch Rexroth.

Wiedza specjalistyczna w zakresie systemów CRM i aplikacje do obsługi czujników w systemach automatyzacji.

Dwie najnowsze firmy w sieci partnerów to Salesforce oraz SICK. Salesforce, jeden z najważniejszych dostawców rozwiązań CRM, wzbogaca sieć ctrlX World swoją wiedzą specjalistyczną oraz rozwiązaniami. Pomoże zatem użytkownikom we wdrażaniu koncepcji usług cyfrowych. Rozwiązania SaaS umożliwiają firmom łączenie swoich łańcuchów tworzenia wartości, dzięki czemu partnerzy mogą wprowadzać nowe usługi i automatyzować procesy. Można w ten sposób rozwijać na przykład nowe modele biznesowe, usługi proaktywne oraz centra bezpośredniego kontaktu cyfrowego.

„Nasze rozwiązania tworzone we współpracy z firmą Bosch Rexroth oraz innymi partnerami sieci ctrlX World umożliwiają podejmowanie decyzji w oparciu o dane oraz automatyzację w inżynierii mechanicznej i innych branżach. Producenci mogą szybko wizualizować i analizować wszystkie dane dostarczane przez systemy ctrlX AUTOMATION. Inne zastosowania to konserwacja prewencyjna maszyn oraz automatyzacja zamówień części zamiennych. Nasze rozwiązania chmurowe umożliwiają automatyzację działalności oraz usług w oparciu o inteligentną analizę danych. ctrlX AUTOMATION dostarcza w tym celu ważne dane” – powiedział Juergen Brixel, wiceprezes ds. rozwiązań przemysłowych oraz strategii w firmie Saleforce.

Firma SICK również dołączyła do sieci ctrlX World i współpracuje z Bosch Rexroth w zakresie tworzenia wartości dodanej w obszarze danych z czujników. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach w zakresie systemów i czujników do zastosowań przemysłowych – od automatyzacji fabryk i logistyki po procesy automatyzacji. W ramach swojej oferty SICK tworzy bezpieczne środowiska robocze i umożliwia wydajną automatyzację oraz cyfryzację. Oprócz bezpośredniej integracji danych z czujników, firma SICK udostępniła swoje środowisko AppSpace do projektowania aplikacji do obsługi czujników na platformie ctrlX CORE. Otwiera to drogę do tworzenia nowych aplikacji i cyfrowych usług serwisowych.

„Dzięki integracji naszych rozwiązań w ramach sieci partnerów ctrlX AUTOMATION możemy bardzo łatwo dostarczać dane z czujników i aplikacji. Robimy to za pomocą ctrlX Data Layer. To rozwiązanie, które oferuje bezpieczny i kontrolowany dostęp do danych. Producenci maszyn mogą w ten sposób łatwo korzystać z istotnych danych, aby przejść do standardów IoT oraz Przemysłu 4.0” – mówi Walter Reithofer, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie SICK.

Wśród pozostałych partnerów, którzy w ostatnim czasie dołączyli do sieci ctrlX World można wymienić: 36ZERO Vision by Deutschdata Karamat und Ziesche GmbH, Dataprophet, FANUC Deutschland GmbH, Hailo Technologies Ltd., i-flow GmbH, KEBA Industrial Automation GmbH, SIMON Modellierungen GmbH, Timecho Europe GmbH, WEPALL ROBOT EASY TOOLS, S.L. oraz Balluff GmbH.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl