Przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - PRZEKŁADNIE PLANETARNE - PRODUKCJA - TRANSPORT - CTRLX AUTOMATION - CTRLX FLOW6D
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth

Przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth
fot. Bosch Rexroth AG

Większa swoboda i precyzja w dziedzinie transportu bezkontaktowego i pozycjonowania

Systemy planarne oferują niespotykany potencjał, który może być wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth przenosi wydajny transport bezkontaktowy oraz pozycjonowanie na zupełnie nowy poziom. Swobodnie poruszające się wózki transportowe przemieszczają się po powierzchniach poziomych, pionowych oraz na trasach podwieszanych. Każdy wózek wykorzystuje aż sześć stopni swobody, poruszając się z dużą prędkością i wysoką precyzją – bez tarcia i generowania zanieczyszczeń. Dzięki integracji z pakietem automatyzacji ctrlX AUTOMATION udało się stworzyć kompleksowe rozwiązanie z kompaktowym systemem sterowania oraz aplikacjami zwiększającymi zakres funkcji.

System sterowania ctrlX CORE z aplikacjami dla systemów planarnych

System planarny to bezkontaktowy system lewitacyjny do wydajnego i bezpiecznego transportu, pozycjonowania i przenoszenia ładunków. Wózki transportowe o różnych kształtach i rozmiarach, sterowane w sześciu w wymiarach, poruszają się po powierzchni roboczej, którą można adaptować modułowo. Umożliwiają to silne, specjalnie umieszczone trwałe magnesy. Dzięki modułowej budowie i możliwości łatwej adaptacji, systemy planarne mogą być wykorzystywane w wielu sektorach przemysłowych, np. branży półprzewodników, spożywczej, farmaceutycznej, a także w systemach montażu.

ctrlX FLOW6D oferuje zupełnie nowe możliwości w zakresie manewrowania oraz tworzenia innowacyjnych systemów produkcji. Firma Bosch Rexroth wprowadziła różne funkcje, dzięki którym ten system wyróżnia się spośród innych znanych technologii. Większe zakresy ruchu, np. wysokość unoszenia 20 mm, kąt przechyłu 10° oraz nieograniczone możliwości obrotu w dowolnej lokalizacji, wyznaczają nowe standardy. Sześć stopni swobody umożliwia dowolne łączenie wózków, odpowiednio do potrzeb. Wózki mogą obracać się i przechylać podczas ruchu. System może pracować w pionie oraz na platformach podwieszanych.

Wózki poruszające się z wykorzystaniem 6 stopni swobody, nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach

Wózki są połączone: użytkownicy dysponują mocą i danymi na platformie transportowej. Wózek można przekształcić w aktywny element, umieszczając na nim siłowniki, czujniki oraz urządzenia przenoszące.

Te i inne funkcje umożliwiają tworzenie zupełnie nowych koncepcji systemów i przepływów pracy. Wózki mogą być między innymi obsługiwane w komorach technologicznych, zadania transportowe i procesowe można płynnie łączyć, a całe systemy transportowe mogą być standaryzowane. Dodatkowe stopnie swobody pozwalają ograniczyć liczbę urządzeń peryferyjnych. W ten sposób system staje się bardziej kompaktowy i tańszy.

„ctrlX FLOW6D to kręgosłup elastycznej i wydajnej linii produkcyjnej. Jako system otwarty, może on płynnie współpracować z innymi systemami. Kontrola produkcji za pomocą oprogramowania umożliwia szybką adaptację systemu do zmian wytwarzanych produktów lub procesów” – mówi Steffen Winkler, wiceprezes ds. sprzedaży w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth.

Wprowadzając system ctrlX FLOW6D do swojej platformy automatyzacji firma Bosch Rexroth stworzyła zintegrowane i elastyczne rozwiązanie. „Platforma ctrlX AUTOMATION obejmuje oprogramowanie do projektowania, symulacji, budowy, obsługi i serwisowania. ctrlX CORE to kompaktowy i wydajny system sterowania, umożliwiający optymalne wykorzystywanie nowych systemów planarnych. Nowe funkcje można w łatwy sposób dodawać jako aplikacje dzięki ctrlX Store. W ten sposób można w pełni wykorzystać potencjał lewitacji” – wyjaśnia Steffen Winkler.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://apps.boschrexroth.com/microsites/ctrlx-automation/pl/oferta/ctrlx-flow/ 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl