ActiveShuttle uznany najlepszym produktem na targach LogiMAT - BOSCH REXROTH - ACTIVE SHUTTLE - LOGISTYKA ZAKŁADOWA - INTRALOGISTYKA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ActiveShuttle uznany najlepszym produktem na targach LogiMAT
drukuj stronę
poleć znajomemu

ActiveShuttle uznany najlepszym produktem na targach LogiMAT

ActiveShuttle uznany najlepszym produktem na targach LogiMAT
fot. Bosch Rexroth AG

Firma Bosch Rexroth otrzymała nagrodę „Najlepszy produkt” w kategorii kompletacji zamówień, przenoszenia, podnoszenia i technologii przechowywania dla swojego autonomicznego robota mobilnego ActiveShuttle. Niezależne jury doceniło znaczny wzrost produktywności i oszczędności, jaki można osiągnąć dzięki temu autonomicznemu robotowi mobilnemu.

Na targach LogiMAT 2022 niezależne jury złożone z naukowców i dziennikarzy przyznało autonomicznemu robotowi mobilnemu ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth tytuł „Najlepszego produktu” w kategorii „Kompletacja zamówień, przenoszenie, podnoszenie i technologia przechowywania”. ActiveShuttle automatyzuje i standaryzuje przepływ materiałów i towarów w ramach logistyki wewnątrzzakładowej.

Jury uznało, że ActiveShuttle najlepiej spełnia najważniejsze kryteria, takie jak zwiększenie produktywności i oszczędności oraz racjonalizacja logistyki. Ten solidny, autonomiczny robot mobilny (ang. autonomous mobile robot - AMR) transportuje wózki transportowe z niewielkimi pojemnikami o całkowitym obciążeniu do 260 kg na terenie fabryki w sposób w pełni zautomatyzowany. Wykonuje cykliczne zadania związane z transportem i dostarcza materiały według zużycia. Nowy wyświetlacz dotykowy zintegrowany z konsolą pojazdu sprawia, że system ten jest jeszcze bardziej wydajny. Pracownicy mogą teraz wchodzić w bezpośrednie, intuicyjne interakcje z mobilnym robotem.

Robot AMR został wyposażony w rozbudowany system bezpieczeństwa, opracowany wspólnie z firmą Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung (DGUV), spełniający wymagania „poziomu wydajności d” określone w normie EN ISO 13849-1. Oprócz laserowego skanera bezpieczeństwa, kamery stereoskopowe skanują pomieszczenie w trzech wymiarach i wykrywają obiekty, które wystają na ścieżkę pojazdu.

Wyświetlacz dotykowy i wykrywanie przeszkód 3D: Nowy robot ActiveShuttle z zaawansowanym systemem interakcji (Advanced Interaction) przenosi małe wózki w sposób autonomiczny i bezpieczny, z dużą elastycznością. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Wyświetlacz dotykowy i wykrywanie przeszkód 3D: Nowy robot ActiveShuttle z zaawansowanym systemem interakcji (Advanced Interaction) przenosi małe wózki w sposób autonomiczny i bezpieczny, z dużą elastycznością. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Robot AMR jest w pełni kompatybilny z interfejsem VDA 5050 i może pracować z flotami mieszanymi. Wraz z robotem ActiveShuttle Management System (AMS) firma Bosch Rexroth oferuje kompleksowe oprogramowanie do zarządzania flotą i zadaniami. Oprócz prostych przemieszczeń „od źródła do ujścia” można teraz tworzyć skomplikowane sekwencje pracy. Użytkownicy mogą na przykład definiować trasy referencyjne lub korzystać z zaawansowanych funkcji. Jeśli chodzi o komunikację maszyna-maszyna, system ActiveShuttle może wysyłać sygnały do określonych punktów trasy lub uruchamiać się tylko po uzyskaniu odpowiedniego sygnału.

Więcej informacji o rozwiązaniu ActiveShuttle:

Logistyka zakładowa dla Przemysłu 4.0: Bezpieczny i elastyczny system transportu autonomicznego ActiveShuttle z zaawansowaną interakcją

Logistyka wewnątrzzakładowa 4.0: pojazd ActiveShuttle z technologią Advanced Interaction jest teraz jeszcze bezpieczniejszy i elastyczniejszy

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl