Global Hydrogen wykorzysta algi do usuwania dwutlenku węgla w przemyśle - EMISJA CO2 - ZIELONA ENERGIA - BIOGAZ - FOTOSYNTEZA - ALGI - SEKWESTRACJA CO2 - BIOETANOL - BIOWODÓR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Global Hydrogen wykorzysta algi do usuwania dwutlenku węgla w przemyśle
drukuj stronę
poleć znajomemu

Global Hydrogen wykorzysta algi do usuwania dwutlenku węgla w przemyśle

Global Hydrogen wykorzysta algi do usuwania dwutlenku węgla w przemyśle
fot. Global Hydrogen

Global Hydrogen, spółka opracowująca technologie dla branży zielonej energii rozszerzy działalność o projekty badawczo – rozwojowej w zakresie hodowli alg do usuwania CO2. Firma jeszcze w tym miesiącu rozpocznie użytkowanie specjalistycznej instalacji w Warszawie, na bazie której już prowadzone są prace naukowe. Działalność związana z algami wpisuje się w dotychczasową aktywność spółki, jako grupy kapitałowej, w obszarze produkcji zielonej energii.

Instalacja będzie służyła Spółce do hodowli alg w ramach projektów badawczo-rozwojowych skupiających się na wykorzystaniu alg do usuwania CO2, powstałego w procesach przemysłowych. Global Hydrogen w swoich działaniach będzie dążyła do minimalizowania śladu węglowego. Hodowla mikroalg jest ekologicznym sposobem usuwania CO2, poprzez produkcję biomasy i w wyniku konwersji biochemicznej, czy termochemicznej umożliwia otrzymanie biogazu, biowodoru, bioetanolu, biopaliwa czy bionawozu.

Firma podpisała umowę użyczenia wraz z zobowiązaniem do przeniesienia własności instalacji z wszystkimi podzespołami niezbędnymi do jej wyłącznego użytkowania. Instalacja do hodowli alg znajduje się w Warszawie, ma pojemność 900 litrów, a jej wartość przekracza kwotę kilkuset tysięcy złotych.

- Mikroalgi uznaje się za perspektywiczne rozwiązanie zarówno w produkcji biopaliw, jak i w przemysłowym wychwytywaniu wyemitowanego CO2. Zdolność tych fotosyntetycznych mikroorganizmów do przekształcania dwutlenku węgla w bogate w węgiel lipidy przewyższa potencjał uprawnych roślin oleistych. Na obecnym etapie jesteśmy w fazie prac badawczych, natomiast równolegle prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami przemysłowymi, tak aby nasze rozwiązania były dopasowane do potrzeb rynku - podkreśla Daniel Zawadzki, prezes Global Hydrogen.

Spółka widzi potencjał w wykorzystaniu mikroalg w procesie produkcji biogazu oraz biowodoru. W ramach Global Hydrogen rozwijane są zarówno projekty w obszarze biogazowni, jak i prace nad technologią do wytwarzania zielonego wodoru.

 - Jednym z naszych celów jest umacnianie pozycji technologicznej na rynku alternatywnych źródeł energii oraz budowania partnerstw i sojuszy z podmiotami biorących udział w ekosystemie wodorowym i biogazowym. Uważam, że dywersyfikacja aktywności w tym obszarze pozwoli wypracować dobrą pozycję do rozmów z międzynarodowymi partnerami interesującymi się naszymi pracami - dodaje Daniel Zawadzki.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl