Farnell rozpoczął kampanię mającą na celu ratowanie pszczół na całym świecie, zdając sobie sprawę z kluczowej roli owadów w utrzymaniu różnorodności biologicznej oraz znaczeniu przy zapylaniu roślin, które zapewniają plony.
Współpracując z organizacjami na całym świecie, program mający trwać rok będzie wspierał trzy instytucje:
Farnell zobowiązał się do adopcji pszczoły przy każdym zamówieniu składanym z dowolnego miejsca na świecie. W ten sposób firma zamierza osiągnąć swój cel adopcji trzech milionów pszczół na całym świecie w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
"Pszczoły zapylają rośliny, są sercem relacji łączących świat przyrody i ludzi" – stwierdziła Sabiha Malik, założycielka The World Bee Project. „Bez owadów zapylających nie mielibyśmy żadnych kwitnących roślin, a co za tym idzie, żadnych roślin uprawnych, którymi moglibyśmy się wyżywić. Z kolei bez roślin nie mielibyśmy czystego powietrza do oddychania ani zdrowej gleby, aby rolnictwo mogło się rozwijać. To jeszcze nie wszystko. Różnorodność biologiczna spadłaby drastycznie, a nasze środowisko naturalne uległoby znaczącej degradacji. Życie, jakie znamy, uległoby destrukcji. Założyłam fundację The World Bee Project, ponieważ wszyscy musimy się zjednoczyć i chronić pszczoły, aby chronić samo życie."
„Uważamy, że naszym obowiązkiem jest podjęcie działań oraz pomoc we wspieraniu pszczół odgrywających tak istotną rolę w naszym ekosystemie i globalnym zaopatrzeniu w żywność. Jedna trzecia żywności na całym świecie jest efektem zapylania roślin przez pszczoły” – powiedziała Gosia Szemel, Global Director for Brand w Farnell. „Wspierając inicjatywę Farnell, klienci na całym świecie przyczynią się do uratowania najbardziej brzęczących, małych pomocników na świecie, a każde złożone zamówienie jest zobowiązaniem do wspierania życia pszczoły”.
W 2022 roku Farnell nawiązał współpracę z organizacją charytatywną NearBees, aby sponsorować pięć uli w Niemczech, które są domem dla ponad 250 000 pszczół. Co więcej, Farnell zainicjował wyzwanie projektowe „Save the Bees” ze społecznością element14, które zachęciło inżynierów do ratowania życia pszczół przy użyciu sprzętu i technologii.
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://pl.farnell.com/save-the-bees.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |