Advantech wyjaśnia, dlaczego integracja jest kluczem do Przemysłu 4.0 - FARNELL - ADVANTECH - PRZEMYSŁ 4.0 - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRY 4.0 - INDUSTRIAL IOT - PROJEKTOWANIE IOT - PODCAST TECHNOLOGICZNY - THE INNOVATION EXPERTS
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Advantech wyjaśnia, dlaczego integracja jest kluczem do Przemysłu 4.0
drukuj stronę
poleć znajomemu

Advantech wyjaśnia, dlaczego integracja jest kluczem do Przemysłu 4.0

Advantech wyjaśnia, dlaczego integracja jest kluczem do Przemysłu 4.0

Farnell, będący częścią koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, opublikował dziś trzeci odcinek drugiej serii podcastu „The Innovation Experts”. Gościem odcinka  jest przedstawiciel firmy Advantech – globalnego lidera w rozwiązaniach z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things). W ramach drugiej serii przedstawiciele wiodących w przemyśle firm dzielą się opiniami, przedstawiają trendy, wyzwania, produkty oraz rozwiązania pozwalające na przeprowadzanie globalnej transformacji w celu wdrożenia idei Przemysłu 4.0, a także przyspieszenia innowacji w IIoT.

W nowym odcinku podcastu, przedstawiciel firmy Advantech wyjaśnia, dlaczego integracja stanowi klucz do wdrożenia najważniejszych zasad Przemysłu 4.0. Matt Dentino, zajmujący w firmie Advantech stanowisko Industrial Internet of Things Channel Manager for North America tłumaczy, w jaki sposób wieloletnia polityka sięgania po otwartą architekturę wpłynęła na podejście firmy do integracji zasobów, zarządzania energią, cyfrowej transformacji oraz monitorowania i analizy w czasie rzeczywistym.

Słuchacze dowiedzą się dlaczego istotne jest  nawiązywanie strategicznego partnerstwa oraz jakie znaczenie ma  sięganie po pomoc inżynierów i specjalistów od technologii komputerowych nowej generacji. Jest to kluczowe dlatego, że działania te pomagają w utrzymaniu przewagi konkurencyjnej w czasach gdy Przemysł 4.0 napędza świat przemysłu. Dentino dzieli się również swoimi przewidywaniami na temat sposobów, w jakie sztuczna inteligencja (AI – Artificial Intelligence) wpłynie na rozwój nowej fali innowacji Przemysłu 4.0, niezbędnej do zbudowania i korzystania z inteligentnych fabryk następnej generacji.

Dave Beck, Global Director E-mech & Passives w firmie Farnell, powiedział: „Producenci często z pewną niechęcią podchodzą do wdrażania nowych technologii, nie chcąc ryzykować dobra własnych firm i stawiać na nieznane rozwiązania. Zdaniem firmy Advantech, ten istotny problem z przeszłości traci na znaczeniu dzięki temu, że każdy proces i każde nowe urządzenie IIoT jest dokładnie testowane. Dziś jedynym ryzykiem technologicznym, czy to dla małych lub średnich producentów, czy dla wielkich firm o ustabilizowanej pozycji rynkowej, jest tak naprawdę zagrożenie pozostania w tyle.”

Nowe odcinki serii „The Innovation Experts” publikowane są co kilka tygodni i poruszają najistotniejsze tematy takie jak na przykład projektowanie inteligentnych fabryk i potęga automatyki, synergia rewolucji przemysłowej z elektryfikacją oraz jak zaprezentować klientom korzyści wynikające z inwestycji w Przemysł 4.0, a także wiele innych zagadnień. Wszystkie poprzednie odcinki drugiej serii są dostępne już teraz w serwisie Technical Resources Hub firmy Farnell i obejmują:

  • Odcinek 1: Usprawnianie zakładu poprzez wdrażanie idei Przemysłu 4.0 za pomocą nowych i dotychczasowych metod pomiarowych – pierwszy odcinek serii koncentruje się na sposobach, w jakie firmy produkcyjne i zajmujące się procesami mogą wdrażać zasady Przemysłu 4.0 poprzez digitalizację. Kevin Goohs, Director of IoT Implementation Strategy w firmie Omega Engineering omawia innowacyjne sposoby usprawnień istniejących systemów w zakładach produkcyjnych poprzez wyposażenie ich w krytycznie ważne rozwiązania takie jak czujniki i nowe, inteligentne sensory cyfrowe, które pozwalają na zbieranie informacji z zakładu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu odcinkowi słuchacze będą mogli zrozumieć jak działa monitorowanie oraz sterowanie z użyciem urządzeń na krańcach sieci, jak identyfikować nowe mechanizmy potrzebne do zbierania i analizy dużych ilości danych oraz jak uruchamiać ważne projekty pilotażowe, celem oceny i testowania wdrożenia, zanim przystąpi się do instalacji pełnego systemu.
  • Odcinek 2: Powiązanie zrównoważonego rozwoju, strategii biznesowej i partnerstw z Przemysłem 4.0 – Schneider Electric prezentuje innowacyjność swojego podejścia do opracowywania nowych rozwiązań technologicznych na potrzeby Przemysłowego Internetu Rzeczy, a w tym jak kluczowa wiedza jest przekazywana bezpośrednio klientom. Zdaniem Marka Yeelesa, który w firmie zajmuje stanowisko Vice President Industrial Automation, UK & Ireland, tajemnicą sukcesu we wdrażaniu Przemysłu 4.0 jest nawiązywanie strategicznych partnerstw, które mogą znacząco pomóc firmom tworzyć w pełni zoptymalizowane placówki. Inżynierowie i menedżerowie uzyskują w ten sposób szanse podejmowania lepszych, często autonomicznych decyzji, które usprawniają procesy i przyspieszają transformację cyfrową, znacznie szybciej doprowadzając do sukcesów.

Jako wiodący, globalny dostawca bezprzewodowych rozwiązań przemysłowych, firma Advantech ma wiele do powiedzenia w dziedzinie rozwijania inteligentnych systemów IoT i wbudowanych platform. Advantech pomaga swoim partnerom i klientom w łączeniu ich sieci przemysłowych ze zbiorami danych Big Data oraz sztuczną inteligencją. Firma współpracuje też z partnerami biznesowymi nad przyspieszeniem postępów technologicznych z zakresu inteligentnych rozwiązań przemysłowych.

Firma Farnell oferuje szeroki wybór wiodących na rynku narzędzi i aparatury przemysłowej oraz materiałów potrzebnych do produkcji, dostarczając je wprost z magazynów by wspierać projektowanie, konserwacje i serwisowanie elektroniki. Firma nie stawia wymogów co do minimalnej ilości zamówień. Klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinarów oraz profesjonalnej pomocy i wsparcia technicznego, świadczonych w lokalnych językach przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Podcasty z serii „The Innovation Experts” są bezpłatnie dostępne u popularnych dostawców streamingowych, w tym w Spotify i Apple Podcasts.

W kolejnych odcinkach serii pojawią się wywiady z firmami Eaton, ABB i Red Lion Controls.

Trzeci odcinek, przygotowany we współpracy z firmą Advantech, jest dostępny już teraz w serwisie Technical Resources Hub firmy Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl