Schneider Electric dołącza do podcastu „The Innovation Experts” - SCHNEIDER ELECTRIC - FARNELL - PRZEMYSŁ 4.0 - IIOT - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRIAL IOT - PODCAST TECHNOLOGICZNY - SPOTIFY
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Schneider Electric dołącza do podcastu „The Innovation Experts”
drukuj stronę
poleć znajomemu

Schneider Electric dołącza do podcastu „The Innovation Experts”

Schneider Electric dołącza do podcastu „The Innovation Experts”

Schneider Electric dołącza do firmy Farnell w drugiej serii podcastu „The Innovation Experts” by omówić kwestie dostosowania strategii biznesowej do idei zrównoważonego rozwoju i uwzględnienia partnerstw z firmami trzecimi celem zwiększenia stopnia wdrożenia idei Przemysłu 4.0 w produkcji.

Farnell, będący częścią koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, opublikował dziś drugi odcinek drugiej serii podcastu „The Innovation Experts”, z udziałem przedstawiciela firmy Schneider Electric, lidera w cyfrowej automatyce i zarządzaniu energią.

W tej serii podcastu omówione zostanie, jak niektóre z wiodących na świecie firm produkujących komponenty i rozwiązania elektroniczne, umożliwiają wdrażanie innowacji technologicznych z zakresu Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things) i inteligentnej produkcji. Każdy z odcinków tej serii umożliwi specjalistom ds. zakupów, projektantom i osobom zarządzającym zakładami produkcyjnymi, a także innym specjalistom z branży, skorzystanie z koncepcji kryjących się za Przemysłem 4.0 i wprowadzenie optymalizacji. Cenne wskazówki na temat najnowszych trendów, wyzwań, produktów, narzędzi i aplikacji również będą przedmiotem rozmów w podcaście.

W najnowszym odcinku, przedstawiciel Schneider Electric omawia innowacyjne podejście tej firmy w odniesieniu do rozwijania nowych rozwiązań technologicznych na potrzeby IIoT; pokazane zostanie m.in. jak kluczowa wiedza przekazywana jest bezpośrednio klientom firmy. Mark Yeeles, Vice President Industrial Automation w firmie Schneider Electric UK & Ireland wskazuje, że angażowanie się w strategiczne partnerstwa i wdrażanie projektów pilotażowych przed finalną, kompletną integracją jest krytycznie ważne z punktu widzenia pełnej optymalizacji zakładów przemysłowych. Inżynierowie i menedżerowie będą mogli podejmować lepsze, często autonomiczne decyzje, które usprawnią procesy i umożliwią uzyskanie udanej transformacji cyfrowej w znacznie szybszym tempie.

Simon Meadmore, Vice President of Product and Supplier Management w firmie Farnell powiedział: „Aby zmaksymalizować możliwości inwestycyjne w Przemysłowy Internet Rzeczy, firmy muszą najpierw zrozumieć, co decyduje o sukcesie w przejściu do Przemysłu 4.0. Wnikając w praktyczne podejście firmy Schneider Electric, stosowane do ich własnej, globalnej produkcji, uczymy się w jaki sposób wskazywać jasne cele i identyfikować wzorce na wszelkich etapach procesu cyfryzacji firmy, a także mapować nowe szanse biznesowe.”

Nowe odcinki drugiej serii podcastu „The Innovation Experts”, zatytułowanej „Przemysł 4.0 i przyszłość produkcji” są publikowane co kilka tygodni i będą poruszać takie tematy jak trendy w inteligentnych fabrykach oraz sposoby pokazania zwrotów inwestycyjnych. Omówione zostaną: synergia rewolucji przemysłowej z elektryfikacją, krytyczna rola rozwijania partnerstw strategicznych i wiele innych kwestii. Pierwszy odcinek drugiej serii koncentruje się na sposobach  w jakie firmy produkcyjne i zajmujące się procesami mogą wdrożyć idee Przemysłu 4.0 sięgając po digitalizację. Firma Omega Engineering pokazuje innowacyjne sposoby usprawnienia istniejących systemów zakładowych przy użyciu krytycznie ważnych rozwiązań, takich jak czujniki i nowe inteligentne, cyfrowe sensory, pozwalające na zbieranie informacji w czasie rzeczywistym. Słuchacze pierwszego odcinka mieli dzięki temu możliwość zrozumienia idei monitorowania na krańcach sieci, zbierania danych typu Big Data i ich analizy oraz dowiedzieli się, jakie kroki podjąć by wdrożyć instalacje w całym systemie.

Firma Schneider Electric czuje się zobowiązana by napędzać innowacje w świecie przemysłu. Sercem jej działań są technologie, innowacje i partnerstwa, dzięki czemu Schneider pomaga firmom przemysłowym osiągać nowe poziomy wydajności, niezawodności i zrównoważonego rozwoju. Firma Schneider Electric została nazwana najbardziej zrównoważoną korporacją pod kątem rozwoju na świecie w 2021 roku i ma własną, kompletną sieć inteligentnych fabryk oraz centrów dystrybucyjnych. Cztery z tych placówek zostały wyróżnione przez Światowe Forum Ekonomiczne jako tzw. Zaawansowane Latarnie Morskie (Advanced Lighthouses). Misją firmy Schneider jest uczynienie wszystkich branż przemysłu przyszłości ekologicznymi, efektywnymi, zwinnymi i niezawodnymi, a to za sprawą otwartej, skoncentrowanej na oprogramowaniu automatyki przemysłowej.

Farnell oferuje pełny wybór wiodących na rynku narzędzi przemysłowych i materiałów produkcyjnych, dostępnych prosto z magazynów, by wspierać projektowanie elektroniki, jej konserwację i serwisowanie. Firma nie stawia wymogów minimalnej wielkości zamówienia. Klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinarów. Dostępna jest też profesjonalna pomoc techniczna i wsparcie klienta w lokalnych językach, przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Podcasty serii „The Innovation Experts” są bezpłatnie dostępne u popularnych dostawców streamingowych, a w tym Spotify i Apple Podcasts. W kolejnych odcinkach znajdą się unikalne wywiady z przedstawicielami firm Advantech, Eaton, ABB i Red Lion Controls.

Drugi odcinek drugiej serii, w którym wystąpił przedstawiciel firmy Schneider Electric, jest dostępny już teraz do pobrania z serwisu Technical Resources Hub firmy Farnell.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl