Nowa aparatura Keysight serii Smart Bench Essentials - APARATURA POMIAROWA - APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA - INTERFEJS KOMUNIKACYJNY - ZDALNA TRANSMISJA DANYCH - KEYSIGHT TECHNOLOGIES - SMART BENCH ESSENTIALS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa aparatura Keysight serii Smart Bench Essentials
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa aparatura Keysight serii Smart Bench Essentials

Nowa aparatura Keysight serii Smart Bench Essentials
fot. Farnell

Wprowadzona właśnie na rynek seria obejmuje holistycznie skomponowaną rodzinę aparatury kontrolno-pomiarowej, wyposażonej w bogaty zestaw interfejsów komunikacyjnych, umożliwiających zdalną pracę.

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozszerzył swój już wiodący wybór aparatury kontrolno-pomiarowej, wprowadzając nową serię przyrządów Smart Bench Essentials od Keysight. W ramach pojedynczego rozwiązania, Keysight zintegrowała wiele urządzeń pomiarowych, maksymalizując tym samym produktywność oraz stosunek możliwości do ceny produktu. Co więcej seria Smart Bench Essentials zapewnia pełną łączność pomiędzy aparaturą kontrolno-pomiarową i chmurą. Stanowi idealne rozwiązanie wspierające nauczycieli i uczniów, a także ułatwiające zdalne nauczanie. Świetnie sprawdzi się również w rękach profesjonalnych inżynierów, którzy poszukują aparatury oferującej pełnię interfejsów komunikacyjnych oraz pozwalającej na pracę z domu.

Seria Smart Bench Essentials obejmuje holistycznie dobraną grupę niewielkich urządzeń kontrolno-pomiarowych, wyróżniających się zaawansowanym zestawem interfejsów komunikacyjnych. Składają się na nią: zasilacz stałoprądowy, multimetr cyfrowy i generatory funkcyjne, pracujące wraz z popularnymi oscyloskopami Keysight 1000X. Seria Smart Bench Essentials zapewnia innowacyjne wrażenia użytkowe, rewolucjonizując sposób, w jaki inżynierowie wykonują zdalne pomiary i współpracują ze sobą. Dodatkowy, dostępny w ramach serii zestaw do ustawiania aparatury, pozwala inżynierom na optymalną organizację przestrzenną przyrządów w układzie 2 x 2 elementy, zmniejszając zajmowaną przestrzeń i poprawiając wrażenia użytkowe.

W ramach serii Smart Bench Essentials, dostępnej teraz w Farnell, znaleźć można:

  • Trójkanałowy zasilacz stałoprądowy (EDU36311A) zapewnia trzy izolowane kanały, pozwalające na dostarczanie 90 W mocy. Urządzenie cechuje się intuicyjnym, łatwym w użyciu interfejsem, sterowanym ręcznie, lub programowanym poprzez łącze USB i sieć LAN. Wysokiej jakości wyświetlacz graficzny o rozdzielczości WVGA prezentuje informacje na temat ustawień zasilacza i stanu wyjść. Warto dodać, że urządzenie jest ciche i zabezpieczone przed podawaniem nadmiernego napięcia, prądu czy przed zbytnim wzrostem temperatury.
  • 5,5-cyfrowy multimetr cyfrowy (EDU34450A) to niewielki, nowoczesny multimetr cyfrowy, zaprojektowany do zastosowań biurkowych. Jest w stanie mierzyć 11 różnych sygnałów wejściowych, a w tym napięcie stałe, prąd stały, napięcie przemienne w trybie TrueRMS, prąd przemienny, rezystancję (dwu- i 4-przewodowo) i częstotliwość oraz badać zwarcie i testować diody, a także mierzyć temperaturę i pojemność. Wśród innych, kluczowych cech warto wymienić 5,5-cyfrową rozdzielczość, możliwość wykonywania do 110 odczytów na sekundę, przydatną w aplikacjach krytycznych z punktu widzenia szybkości pracy aparatury, a także pojemną pamięć wbudowaną, która pozwala na rejestrowanie długich przebiegów. Ten wysoce wydajny, niedrogi multimetr cyfrowy jest wyposażony w 7-calowy, kolorowy wyświetlacz, prezentujący dwa wyniki pomiarów jednocześnie. Ma też wbudowany interfejs USB i sieci LAN, pozwala na obsługę nośników Flash na USB oraz pracuje pod kontrolą oprogramowania, które umożliwia zdalne sterowanie i rejestrowanie danych.
  • Generatory przebiegów arbitralnych o paśmie 20 MHz obejmują urządzenia jedno- (EDU33211A) i dwukanałowe (EDU33212A), które można sprząc pod amplitudowo i częstotliwościowo i zdalnie wyzwalać. Wśród oferowanych funkcji znaleźć można sześć wbudowanych typów modulacji i 17 popularnych przebiegów, które pozwalają symulować typowe aplikacje na potrzeby prowadzenia testów. Generatory umożliwiają definiowanie 16-bitowych przebiegów arbitralnych, zapisywanych w pamięci o pojemności do 8 milionów próbek na kanał. Intuicyjny, pełny informacji interfejs na frontowym panelu składa się z 7-calowego, kolorowego wyświetlacza, na którym można jednocześnie definiować parametry, podglądać sygnał na wyjściu i edytować go. Dzięki wbudowanym interfejsom USB i LAN oraz stosownemu oprogramowaniu, aparatura może pracować zdalnie, a umieszczone na froncie gniazdo USB ułatwia wygodne zarządzanie plikami na nośnikach USB.

James McGregor, Global Head of Test and Tools, Farnell, powiedział: „Obserwujemy globalną zmianę w kierunku zdalnej pracy i nauki, co jest spowodowane pandemią COVID-19. Innowacyjne rozwiązania, takie jak aparatura serii Smart Bench, pozwala uczniom, nauczycielom i profesjonalnym inżynierom na pracę z domu tak efektywnie, wydajnie i bezpiecznie, jak robili to wcześniej w laboratoriach. Świadczenie wysokiej jakości usług dystrybucyjnych nie polega jedynie na sprowadzenia towaru do magazynu, a następnie wysyłaniu go do odpowiednich klientów. Obejmuje też zapewnianie rozwiązań, które odpowiadają na prawdziwe wyzwania oraz dostarczanie takich holistycznych rozwiązań, jakie oferuje seria Smart Bench. To dzięki takim produktom, codzienne wrażenia użytkowe inżynierów, czy to w laboratoriach, w domach, czy jeszcze gdzie indziej, ulegają faktycznej poprawie.”

Kompletny wybór aparatury maki Keysight cechuje się jednolitym interfejsem użytkownika i oprogramowaniem, dzięki któremu użytkownicy mogą podłączać swoją aparaturę na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie pracują. Klienci mogą z łatwością zintegrować wiele urządzeń i skonfigurować je, sterować ich pracą oraz je monitorować z poziomu pojedynczego ekranu. Wykorzystując oprogramowanie Keysight PathWave Benchvue lub nowe programy, takie jak Remote Learning czy Lab Manager, dane mogą być dzielone pomiędzy członkami zespołów, pracującymi w różnych lokalizacjach.

Farnell świadczy swoim klientom bezpłatne wsparcie techniczne, realizowane przez własny zespół specjalistów od aparatury kontrolno-pomiarowej, dostępne 24 godziny na dobę w dni robocze oraz oferuje bezpłatne materiały publikowane w Internecie, na które składają się m.in. karty katalogowe, noty aplikacyjne, filmy wideo i webinaria.

Aparatura serii Smart Bench Essentials firmy Keysight jest dostępna w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku.

 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl