Narzędzia deweloperskie MegiQ do aplikacji radiowych i mikrofalowych - MIKROFALE - ANALIZATORY - SIECI RADIOWE - MEGIQ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Narzędzia deweloperskie MegiQ do aplikacji radiowych i mikrofalowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Narzędzia deweloperskie MegiQ do aplikacji radiowych i mikrofalowych

Narzędzia deweloperskie MegiQ do aplikacji radiowych i mikrofalowych
fot. Farnell

Narzędzia deweloperskie do systemów radiowych i mikrofalowych, produkowane przez MegiQ, dostępne są teraz wyłącznie w Farnell. Gotowe do użycia od razu po wyjęciu z opakowania ułatwiają projektowanie i testowanie komunikacji radiowej oraz urządzeń IoT.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wzbogacił swoją ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej o narzędzia MegiQ, pomagające w rozwijaniu systemów radiowych (RF) i mikrofalowych. Farnell to jedyny dystrybutor świadczący usługi wysokiej klasy, który oferuje pełny wybór wektorowych analizatorów sieci firmy MegiQ i systemów pomiarowych do anten, powszechnie stosowanych przez projektantów, którzy tworzą, badają i kontrolują sprzęt do komunikacji bezprzewodowej oraz urządzenia IoT.

Produkty marki MegiQ należą do najbardziej przystępnych cenowo profesjonalnych narzędzi do rozwijania systemów RF na rynku. Dzięki temu są bardzo atrakcyjne dla startupów działających w branży IoT oraz dla uniwersytetów, poszukujących sposobu na wyposażenie wielostanowiskowych laboratoriów. Użytkownicy tych produktów korzystają z kompletnych, łatwych w użyciu i niezawodnych narzędzi pomiarowych oraz akcesoriów, sprawdzających się w większości systemów bezprzewodowych oraz pokrywających zakres częstotliwości mikrofalowych aż do 6 GHz. Narzędzia i akcesoria marki MegiQ mogą być stosowane na potrzeby badań, prac rozwojowych oraz kontrolowania i testowania produktów, nie tylko w środowisku edukacyjnym i badawczym, ale i produkcyjnym, w branżach takich jak półprzewodnikowa, motoryzacyjna i telekomunikacyjna.

Innowacyjne narzędzia radiowe MegiQ zostały zaprojektowane przez inżynierów i z myślą o inżynierach. Zapewniają użytkownikom wszystko co potrzebne, aby projektować i testować systemy komunikacji bezprzewodowej i urządzenia IoT. Ten kompleksowy i potężny zbiór narzędzi jest szczególnie przydatny do badań konstrukcji anten i pozwala inżynierom mierzyć oraz optymalizować impedancje, a także badać charakterystyki emisyjne anten, a więc realizować trudne zadanie, oparte o zjawiska często praktycznie niewidoczne dla inżynierów. Wszelkie oprogramowanie, potrzebne do pracy z narzędziami MegiQ, jest dostarczane w zestawie i nie wymaga ponoszenia opłat licencyjnych. Jest ponadto kompatybilne ze wszelkiego rodzaju klasycznymi komputerami.

Wśród kompletnego wyboru narzędzi MegiQ, służących do rozwijania produktów radiowych i dostępnych obecnie w sklepie online Farnell, znaleźć można:

  • Wektorowe Analizatory Sieci (VNA - Vector Network Analyser) – wszystkie z nich są dostarczane z bogatym w funkcje oprogramowaniem komputerowym, które pozwala na wykonywanie pomiarów, przechowywanie wyników i wykreślanie graficznych charakterystyk. W oprogramowanie wbudowany jest też unikalny kalkulator układów dopasowujących i symulator, upraszczający projektowanie anten.
  • Zestaw do kalibracji symetrycznej – zestaw interfejsowy do pomiarów UFL i symetrycznych, zawierający przejściówkę SMA – UFL i kilka dodatkowych adapterów z SMA i UFL na wyprowadzenia symetryczne.
  • System pomiaru promieniowania – służy do mierzenia faktycznej ilości energii emitowanej w postaci fal radiowych z anteny. Pozwala na odczyt wzmocnienia i całkowitej emitowanej mocy lub sprawności anteny.
  • Zestawy edukacyjne – Analizatory VNA marki MegiQ mogą być doposażone o specjalnie przygotowane zestawy edukacyjne, świetnie sprawdzające się w rękach studentów i początkujących inżynierów. Zestawy te zawierają wszystkie potrzebne akcesoria i przewodnik, który krok po kroku prowadzi poczatkujących użytkowników by nauczyć ich jak korzystać z wektorowych analizatorów sieci.

James McGregor, Global Head of Test & Tools, Farnell, mówi: „MegiQ to renomowany producent wysokiej jakości narzędzi rozwojowych do technologii radiowych, który koncentruje się na łatwości użytkowania i zapewnieniu przystępnych cen swoich wyrobów. Niezmiernie się cieszymy, że możemy dodać ich produkty do naszej wiodącej na rynku oferty aparatury kontrolno-pomiarowej. Wprowadzając na magazyny produkty marki MegiQ, kontynuujemy starania by zapewnić społeczności inżynierskiej wsparcie, zaczynając od etapu początkowego, a więc od osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z elektroniką oraz od nauczycieli, którzy poszukują konkurencyjnych cenowo, łatwych w użyciu narzędzi. Omawiane produkty bardzo dobrze sprawdzą się też w rękach doświadczonych profesjonalistów, poszukujących prostych rozwiązań, które spełnią ich potrzeby testowania systemów radiowych i mikrofalowych.”

Produkty marki MegiQ są projektowane tak, aby zapewnić jak najbardziej bogaty zestaw funkcji, tak dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych projektantów. Te innowacyjne rozwiązania są gotowe do użycia od razu po wyjęciu z pudełka i są niezwykle użyteczne oraz umożliwiają bardzo szybkie zdobywanie nowych umiejętności projektanckich.

Klienci Farnell mogą korzystać ze wsparcia technicznego w dni robocze i realizowanego przez specjalistów, mających ekspercką wiedzę z zakresu testów i pomiarów. Bogate zasoby publikowane online, karty katalogowe, noty aplikacyjne, materiały wideo i webinaria – to kolejne materiały dostępne bezpłatnie na stronie internetowej Farnell.

Narzędzia deweloperskie marki MegiQ, przeznaczone do systemów radiowych i mikrofalowych, są dostępne ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz ze sklepu Newark w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl