Zakład Polon w Zielonej Górze kupiony przez LUMEL - ZABEZPIECZENIA - AUTOMATYKA ZABEZPIECZENIOWA - PRZEJĘCIE - LUMEL - ŚREDNIEGO NAPIĘCIA - BRAMKI RADIOMETRYCZNE - CZIP-PRO - RELPOL SA - RELPOL - STEROWNIKI ZABEZPIECZENIOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zakład Polon w Zielonej Górze kupiony przez LUMEL
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zakład Polon w Zielonej Górze kupiony przez LUMEL

Zakład Polon w Zielonej Górze kupiony przez LUMEL
fot. 19 października 2020 Lumel podpisał umowę z Relpolem umowę dotyczącą przejęcia biznesu zabezpieczeń średniego napięcia oraz bramek radiometrycznych.

Wczoraj spółka LUMEL S.A. podpisała umowę, na mocy której nabyła zorganizowaną część przedsiębiorstwa, funkcjonującą dotychczas w strukturach Relpol S.A., zajmującą się produkcją, sprzedażą i serwisem urządzeń i systemów dla segmentu średnich napięć, w szczególności produkcją sterowników zabezpieczeniowych oraz stacjonarnych monitorów promieniowania.

W związku z bogatym doświadczeniem obu firm w segmencie rynku jakim elektroenergetyka i automatyka przemysłowa, planami strategicznymi rozwoju i specjalizacji, Zarządy firm doszły do wniosku, że przeniesienie „Zakładu Polon” w struktury firmy Lumel S.A. będzie krokiem, który pozwoli najlepiej wykorzystać nowe możliwości i potencjał rozwoju oraz ekspansji rynkowej obu firmom.

Na mocy umowy produkcja sterowników zabezpieczeniowych CZIP oraz monitorów promieniowania SMP prowadzona będzie w nowo wybudowanej fabryce zlokalizowanej w Zielonej Górze, do której LUMEL S.A. przeniósł również dotychczasową produkcję urządzeń pomiarowych i połączył w niej najnowocześniejsze technologie produkcji zgodne z koncepcją przemysłu 4.0 – czytamy we wspólnym oświadczeniu obu firm.

Lumel S.A. zapewni również wszystkim dotychczasowym klientom, pełną obsługę sprzedażową i posprzedażową urządzeń, dostarczając wysokiej jakości produkty dotychczasowym klientom i zapewniając rozwój produktowy również przyszłym klientom, kontynuując współpracę z polskimi uczelniami.

Zakład Polon w Zielonej Górze kupiony przez LUMEL

Po sprzedaży części biznesu RELPOL S.A. zamierza skoncentrować się na inwestycjach i rozwoju potencjału produkcyjnego w nowe rozwiązania przekaźników dla perspektywicznych segmentów rynku opartych o odnawialne źródła energii, zmniejszenie energochłonności automatyki energetycznej i przemysłowej, elektromobilność, transport. Pozyskując dofinansowanie na kwotę 12 746 103,05 złotych dla projektu o całkowitej wartości inwestycyjnej 31 620 524,80 PLN w ramach programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na "OPRACOWANIE PRZEMYSŁOWYCH PRZEKAŹNIKÓW BISTABILNYCH ORAZ PRZEMYSŁOWEJ TECHNOLOGII ICH PRODUKCJI", wraz z inwestycją w nową halę produkcyjną, Spółka będzie realizowała strategiczny plan rozwoju.

 – Jestem niezmiernie zadowolony z umowy, którą zawarliśmy z firmą Relpol S.A., naszym wieloletnim partnerem biznesowym. Rodzina sterowników zabezpieczeniowych CZIP poszerzy ofertę Lumelu o nowoczesne rozwiązania w segmencie średniego napięcia. Lumel wraz z innymi spółkami należącymi do międzynarodowej grupy kapitałowej ma dostęp do globalnego rynku w celu sprzedaży i obsługi tej linii produktów. Monitory promieniowania to dla nas nowy, ale bardzo interesujący biznesowo obszar. Przejęcie to wpisuje się w długofalową strategię rozwoju Lumelu i naszej grupy. Niedawno zrealizowaliśmy największą od początku istnienia spółki, inwestycję w zakład nowych technologii Lumel 4.0, w którym produkcja ruszyła 5 miesięcy temu. Dało nam to szanse na realizację nowych ambitnych projektów m.in. z sektora zielonej energii czy motoryzacji. Nowe produkty dla segmentu średniego napięcia czy projekt z dziedziny monitoringu promieniowania gamma są kolejną taką szansą na rozwój. I choć zdaję sobie sprawę, że czas na świecie dla biznesu i dla nas wszystkich nie jest najłatwiejszy, będziemy nadal podejmować strategiczne decyzje, które mają wpływ na długofalowy rozwój biznesu – powiedział Dinesh Musalekar, Prezes Spółek LUMEL SA i LUMEL ALUCAST.

 – Po długiej przygodzie RELPOL z produkcją zabezpieczeń średniego CZIP oraz stacjonarnych monitorów promieniowania, kontynuacja i rozwój tego biznesu prowadzona będzie przez LUMEL, naszego partnera biznesowego i sąsiada posiadającego najlepsze kompetencje do tego. Naszej firmie natomiast, transakcja ta pozwoli na skoncentrowanie się na realizacji strategicznego planu unowocześniania portfolio produktowego i zaplecza technologicznego dla produkcji przekaźników w naszym głównym zakładzie w Zarach – powiedział Sławomir Bialik, Prezes RELPOL S.A.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Relpol SA
ul. 11 Listopada 37, Żary
tel.  +48 68 4790822
fax.  +48 68 4790824
www.relpol.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl