Licznik osób w sklepie do samodzielnego montażu - LICZNIK - KONTROLA RUCHU - CENTRUM HANDLOWE - KORONAWIRUS - COVID-19 - LICZNIK ZDARZEŃ - PEOPLE COUNTER - LICZNIK OSÓB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Licznik osób w sklepie do samodzielnego montażu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Licznik osób w sklepie do samodzielnego montażu

Licznik osób w sklepie do samodzielnego montażu
fot. RS

Projekt licznika osób wykorzystuje czujniki bezdotykowe, aby pomóc personelowi monitorować obszary i utrzymywać bezpieczną ilość osób mogących przebywać w sklepach i innych obszarach handlowych.

RS Components (RS), to marka handlowa spółki Electrocomponents plc (LSE: ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, we współpracy z producentem miniaturowych PLC BARTH® Elektronik GmbH, aby opracować projekt prostego zestawu do samodzielnego montażu, który pomaga w zachowaniu dystansu społecznego, mającego na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Projekt, zwany „People Counter”, można przygotować w niecałą godzinę. Rejestruje on liczbę osób wchodzących i wychodzących z pomieszczenia, wskazując, kiedy można bezpiecznie wpuścić więcej osób, zachowując zalecaną odległość od innych. Jest to szczególnie skuteczne w sklepach detalicznych, w których zachowanie bezpiecznych odległości może być trudne do kontrolowania.

Dwa fotoelektryczne czujniki zbliżeniowe lub bariery świetlne wykrywają kierunek ruchu, podczas gdy miniaturowy sterownik PLC oblicza liczbę osób wchodzących i wychodzących ze sklepu w czasie rzeczywistym. Chroniony hasłem ekran dotykowy CAN służy do ustawiania limitu maksymalnej liczby osób, a także jako system „sygnalizacji świetlnej”, świecąc na zielono, gdy dostęp jest udzielany, i czerwony, gdy dostęp jest zabroniony. Istnieje również alarm dźwiękowy. Miniaturowy sterownik PLC przetwarza dane i steruje wyświetlaczem.

„People Counter” wykorzystuje czujniki bezdotykowe i umożliwia kontrolę ruchu w obiektach handlowych w trakcie pandemii COVID-19

Konstrukcja jest bardzo prosta, a wszystkie wymagane części można kupić w RS. Pełne Zestawienie komponentów, dane 3D, oprogramowanie i instrukcje można pobrać ze strony społeczności inżynierów RS DesignSpark. Krótki film wideo zawiera także instrukcje dotyczące budowy systemu.

Daniel Barth, dyrektor generalny BARTH Elektronik, który opracował ten projekt, powiedział: „Pomysł zrodził się inspirowany wyzwaniami, przed którymi stoi obecnie wiele firm, zmuszonych ograniczać liczbę osób w sklepach. Utrzymanie rozsądnego maksimum może zmniejszyć prawdopodobieństwo dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, dokonującego się poprzez kontakty pomiędzy ludźmi. Ważne było znalezienie precyzyjnego, bezdotykowego rozwiązania, które mogłoby chronić zdrowie publiczne, nie wymagając jednocześnie kosztów związanych z zatrudnieniem dodatkowego personelu do ręcznego monitorowania liczb.”

Mike Bray, wiceprezes ds. Innowacji w RS, dodał: „To prosty projekt, który może mieć ogromny, pozytywny wpływ na sposób, w jaki lokalne sklepy pomagają chronić klientów przed COVID-19 podczas zakupów. Zachęcamy wszystkich twórców, którzy chcieliby pomóc w walce z wirusem, aby przyjrzeli się temu projektowi i zastanowili się, w jaki sposób może on wspierać firmy w ich regionie, a następnie być może pomogli lokalnym sklepom w jego wdrożeniu. Twórcy naprawdę mogą coś zmienić.”

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl