Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic - BLUETOOTH - PANASONIC - BLUETOOTH LOW ENERGY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic

Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic

Moduł Bluetooth Low Energy PAN1780 o czułości -95 dBm idealnie nadaje się do urządzeń IIoT i inteligentnych aplikacji domowych.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, rozpoczął dostawy opartego na kontrolerze Nordic nRF52840 modułu PAN1780 firmy Panasonic, realizującego funkcje interfejsu Bluetooth® 5.0 Low Energy (LE). Warto dodać, że Farnell to jedyny w Europie dystrybutor, który posiada te moduły na stanie magazynowym, a także realizuje wysyłkę w dniu złożenia zamówienia.

Ten niewielki moduł ma wymiary jedynie 15,6 mm x 8,7 mm x 2 mm. Wykorzystuje protokół Bluetooth 5.0, zrealizowany z użyciem sprawdzonego stosu Bluetooth® mesh i jest polecany do wykorzystania w urządzeniach IoT w ramach infrastruktury inteligentnych miast, sieci przemysłowych lub w robotyce, w aplikacjach Przemysłu 4.0. Jego cechy to:

  • Rdzeń Cortex® M4F, wyposażony w 256 kB pamięci RAM i wbudowaną pamięcią Flash o pojemności 1 MB, dzięki której nie ma potrzeby stosować zewnętrznego CPU, zmniejszając przy tym złożoność projektu, zajmowaną przestrzeń i całkowity koszt.
  • Ultra-niski pobór prądu czyni ten moduł idealnym do stosowania w aplikacjach zasilanych bateryjnie.
  • Moc wyjściowa do 8 dBm, a wysoka czułość układu nRF52840 w połączeniu ze wsparciem trybu Low Energy, uwzględnionym już na etapie projektowania warstwy fizycznej, ułatwia stosowanie w aplikacjach, w których wymagany jest duży zasięg transmisji.
  • Bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa, realizowany z użyciem mechanizmu ARM TrustZone CryptoCell 310, umożliwia bezpieczną pracę podzespołu, czyniąc układ idealnym komponentem do urządzeń monitorujących stan zdrowia, stosowanych w medycynie, lub przetwarzających dane na krawędziach sieci.

Protokół Bluetooth® 5.0 pozwala na przesył danych, z szybkością do 2 Mb/s z użyciem zaimplementowanej warstwy fizycznej Low Energy oraz na zwiększenie zasięgu, gdy warstwa fizyczna nadaje z szybkością 500 kb/s lub 125 kb/s. Co więcej, nowe rozszerzenie funkcji rozgłaszania pozwala na przesyłanie znacznie większych ilości danych w scenariuszach komunikacji bezpołączeniowej. Warto dodać, że moduł PAN1780 wspiera także protokół NFC Typu 2 (Near Field Communication, NFC-A), w celu uproszczenia parowania i implementacji rozwiązań płatności (przy czym wymagane jest wtedy użycie dodatkowej, zewnętrznej anteny).

Moduł pracuje w temperaturach od -40 °C do +85 °C i ma wbudowany czujnik temperatury.

Moduł Panasonic PAN1780 Bluetooth® Low Energy jest dostępny do nabycia w Farnell, z wysyłką w dniu złożenia zamówienia, na terenie całej Europy.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
pl.farnell.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl