Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic - BLUETOOTH - PANASONIC - BLUETOOTH LOW ENERGY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic

Nowy moduł Bluetooth® 5.0 Low Energy firmy Panasonic

Moduł Bluetooth Low Energy PAN1780 o czułości -95 dBm idealnie nadaje się do urządzeń IIoT i inteligentnych aplikacji domowych.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, rozpoczął dostawy opartego na kontrolerze Nordic nRF52840 modułu PAN1780 firmy Panasonic, realizującego funkcje interfejsu Bluetooth® 5.0 Low Energy (LE). Warto dodać, że Farnell to jedyny w Europie dystrybutor, który posiada te moduły na stanie magazynowym, a także realizuje wysyłkę w dniu złożenia zamówienia.

Ten niewielki moduł ma wymiary jedynie 15,6 mm x 8,7 mm x 2 mm. Wykorzystuje protokół Bluetooth 5.0, zrealizowany z użyciem sprawdzonego stosu Bluetooth® mesh i jest polecany do wykorzystania w urządzeniach IoT w ramach infrastruktury inteligentnych miast, sieci przemysłowych lub w robotyce, w aplikacjach Przemysłu 4.0. Jego cechy to:

  • Rdzeń Cortex® M4F, wyposażony w 256 kB pamięci RAM i wbudowaną pamięcią Flash o pojemności 1 MB, dzięki której nie ma potrzeby stosować zewnętrznego CPU, zmniejszając przy tym złożoność projektu, zajmowaną przestrzeń i całkowity koszt.
  • Ultra-niski pobór prądu czyni ten moduł idealnym do stosowania w aplikacjach zasilanych bateryjnie.
  • Moc wyjściowa do 8 dBm, a wysoka czułość układu nRF52840 w połączeniu ze wsparciem trybu Low Energy, uwzględnionym już na etapie projektowania warstwy fizycznej, ułatwia stosowanie w aplikacjach, w których wymagany jest duży zasięg transmisji.
  • Bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa, realizowany z użyciem mechanizmu ARM TrustZone CryptoCell 310, umożliwia bezpieczną pracę podzespołu, czyniąc układ idealnym komponentem do urządzeń monitorujących stan zdrowia, stosowanych w medycynie, lub przetwarzających dane na krawędziach sieci.

Protokół Bluetooth® 5.0 pozwala na przesył danych, z szybkością do 2 Mb/s z użyciem zaimplementowanej warstwy fizycznej Low Energy oraz na zwiększenie zasięgu, gdy warstwa fizyczna nadaje z szybkością 500 kb/s lub 125 kb/s. Co więcej, nowe rozszerzenie funkcji rozgłaszania pozwala na przesyłanie znacznie większych ilości danych w scenariuszach komunikacji bezpołączeniowej. Warto dodać, że moduł PAN1780 wspiera także protokół NFC Typu 2 (Near Field Communication, NFC-A), w celu uproszczenia parowania i implementacji rozwiązań płatności (przy czym wymagane jest wtedy użycie dodatkowej, zewnętrznej anteny).

Moduł pracuje w temperaturach od -40 °C do +85 °C i ma wbudowany czujnik temperatury.

Moduł Panasonic PAN1780 Bluetooth® Low Energy jest dostępny do nabycia w Farnell, z wysyłką w dniu złożenia zamówienia, na terenie całej Europy.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl