Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020 - FARNELL - INŻYNIEROWIE - KOBIETY - AVNET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020
drukuj stronę
poleć znajomemu

Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020

Farnell obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii 2020

Kobiety pracujące w firmie Farnell dzielą się pięcioma wskazówkami, jak odnieść sukces budując karierę inżynierską w przemyśle.

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii w 2020 roku, Farnell, globalny, wielokanałowy dystrybutor komponentów elektronicznych, a zarazem część koncernu Avnet, przeprowadził rozmowy z kobietami pracującymi w strukturach firmy na całym świecie, by docenić ich osiągnięcia w branży i omówić kluczowe tematy, takie jak różnorodność płciowa w miejscu pracy. Dwanaście kobiet piastujących stanowiska liderskie w różnych części świata w Farnell dołączyło do dyskusji. Celem tej współpracy było zapoznanie się z ich doświadczeniami, historiami i wyzwaniami, przed jakimi stają, by pomóc rozwijać kariery aspirującym kobietom, które chciałyby działać w dziedzinach naukowych, technologicznych, w inżynierii i matematyce (STEM).

Przeprowadzone rozmowy pozwoliły odkryć, jakie kroki zostały podjęte by zwiększyć obecność i znaczenie kobiet w branży oraz jaki osiągnięto postęp w tej materii. Mimo to, grupa podsumowała, że kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane w przemyśle. Omówiły one potencjalne scenariusze zmian, opisywały, jakie działania należy podejmować, by zmniejszyć różnice pomiędzy liczbami kobiet i mężczyzn w przemyśle oraz jak wykształcić kolejne pokolenie innowatorów płci żeńskiej. W trakcie rozmowy, uczestniczki podzieliły się kilkoma wskazówkami na temat motywowania kobiet o wykształceniu inżynierskim, by aspirowały do pracy w branży elektronicznej.

Oto kilka wskazówek udzielonych przez uczestniczki dyskusji:

  • Zdobądź tak dużo wiedzy, jak to możliwe na temat nowych osiągnięć, technologii i zmian w przemyśle. Jest niezwykle ważne by rozumieć na czym polega rdzeń naszej branży, by nasze działania faktycznie mogły być skuteczne.
  • Wierz w siebie – kobiety czasem nie doceniają siebie samych i przez to wstrzymują się przed podjęciem nowych wyzwań, dzięki którym mogłyby w pełni wykorzystać swój potencjał. Celem powinno być stałe uczenie się i rozwijanie, tak osobiste, jak i zawodowe.
  • Poczuj się komfortowo, czując się nieswojo – wiele razy znajdziesz się w sytuacji, w której będzie Ci się wydawać, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić, ale prawda jest taka, że będziesz potrafiła to wykonać. Jest zupełnie normalnym, by czuć się niekomfortowo i by próbować rzeczy, których nie próbowało się nigdy wcześniej. Może się bowiem okazać, że świetnie sobie z nimi radzisz.
  • Niech nie ograniczają Cię stereotypy – Jeśli naprawdę się czymś pasjonujesz, trzymaj się tego, nawet jeśli napotykasz na swojej drodze wyzwania. Wszystko jest kwestią czasu, wysiłku i podejścia.
  • Znajdź mentora, który będzie wiódł Cię przez Twoją karierę i pomoże Ci wykorzystać Twój pełny potencjał. Mentorzy bywają różni – jeden może pomóc Ci zrozumieć własne zalety i słabości, a inny zbudować sieć kontaktów w organizacji, w której pracujesz.

Chris Breslin, President of Farnell Global, powiedział: „Różnorodność pomaga tworzyć bardziej odporne i elastyczne środowiska pracy i jest bardzo ważnym by więcej kobiet miało szansę na wprowadzanie innowacji. Pomijanie kobiet w zespole jest stratą talentów. Musimy zawsze starać się pomagać sobie oraz wszędzie promować równość i szacunek.”

Dyskusja pozwoliła także na wskazanie dodatkowych porad, prowadzących do zwiększenia różnorodności i obecności kobiet w przemyśle – np. poprzez pokazywanie wzorów dla dziewczynek, by zachęcać je do edukacji w zakresie przedmiotów ścisłych (STEM).

Aby dowiedzieć się więcej na temat panelu przeprowadzonego przez firmę Farnell i przeczytać zapis całej rozmowy, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.element14.com/news/?h=1&t=News%20blog

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl