ABB wprowadza IoT Dashboard - wirtualny pulpit dla inteligentnych budynków - INSTALACJA ELEKTRYCZNA - INTELIGENTNY BUDYNEK - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - KONSERWACJA ZAPOBIEGAWCZA - IOT DASHBOARD - WIRTUALNY PULPIT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB wprowadza IoT Dashboard - wirtualny pulpit dla inteligentnych budynków
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB wprowadza IoT Dashboard - wirtualny pulpit dla inteligentnych budynków

ABB wprowadza IoT Dashboard - wirtualny pulpit dla inteligentnych budynków
fot. ABB

Konserwacja zapobiegawcza jest od trzech do dziewięciu razy tańsza niż konserwacja reaktywna, dlatego ABB wprowadza na rynek nowy, przyjazny dla użytkownika wirtualny pulpit IoT, umożliwiający poprawę użyteczności inteligentnego budynku.

Łatwy do uruchomienia, prosty w instalacji i intuicyjny w obsłudze, nowy IoT Dashboard od ABB pozwala na lepsze sterowanie, monitorowanie i automatyzację wszystkich funkcji budynku, od regulacji światłem po sterowanie żaluzjami, ogrzewaniem i wentylacją.

IoT Dashborad to wirtualny pulpit, który zapewnia instalatorom łatwość użytkowania
i dostęp do rozwiązań inteligentnego budynku. Przyjazny użytkownikowi i prosty w użyciu pulpit w technologii IoT oferuje elektrykom-instalatorom możliwość wizualizacji instalacji elektrycznych za pomocą aplikacji MyBuildings. Jest to sposób na sterowanie inteligentnymi budynkami za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie.

Jarosław Grabowski, kierownik biznesu automatyki budynków i osprzętu elektroinstalacyjnego ABB w Polsce, powiedział: „ABB tworzy rozwiązania dla miast przyszłości, a inteligentne budynki odgrywają tu kluczową rolę. Nowy, wirtualny pulpit IoT to sposób na kontrolowanie inteligentnych budynków z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie”.

Wstępnie zaprogramowane ramki ułatwiają konfigurację pulpitu kontrolnego i zapewniają szybkie efekty. Dodanie standardowej współpracy napędów KNX sprawia, że IoT Dashboard idealnie nadaje się do stosowania we wszystkich typach budynków komercyjnych. Panel umożliwia także instalatorom integrację interfejsów użytkownika witryny z innych urządzeń, takich jak ABB EQmatic, w celu zapewnienia lepszej widoczności stanu budynku, np. zużycia energii.

Dashboard IoT jest częścią oferowanej przez ABB technologii cyfrowej ABB Ability™. Umożliwia użytkownikom zdalny dostęp do kilku urządzeń z dowolnego miejsca, dostarczając w czasie rzeczywistym informacje o stanie wszystkich zautomatyzowanych rozwiązań w budynku – począwszy od wentylacji, poprzez oświetlenia, a na bezpieczeństwie kończąc.

Dodanie połączeń LAN na serwerze IoT Dashboard zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa cybernetycznego poprzez podział wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji IP. Oznacza to, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa instalacji przez cały okres użytkowania.

Aby zminimalizować awarię lub zakłócenia w działaniu budynku, pulpit nawigacyjny IoT wysyła powiadomienia, ostrzegając użytkownika o wszelkich potencjalnych problemach, zanim się one pojawią.

 – Wiemy, że konserwacja zapobiegawcza jest od trzech do dziewięciu razy tańsza niż konserwacja reaktywna, dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy umożliwili użytkownikom wczesne wykrywanie problemów. Dodanie funkcji powiadomień pozwala je łatwo rozwiązać już na wczesnym etapie. To kolejny krok, w kierunku upraszczania prac związanych z zarządzaniem inteligentnym budynkiem – podsumował Jarosław Grabowski.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl