Nowe możliwości w logistyce wewnątrzzakładowej dzięki ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth - SIL2 - BOSCH REXROTH - ZAKŁAD PRODUKCYJNY - LOGISTYKA - ACTIVE SHUTTLE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe możliwości w logistyce wewnątrzzakładowej dzięki ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe możliwości w logistyce wewnątrzzakładowej dzięki ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth

Nowe możliwości w logistyce wewnątrzzakładowej dzięki ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth
fot. Sercem systemu transportu samojezdnego jest zaawansowane oprogramowanie AMS (ActiveShuttle Management System).

Centralne oprogramowanie sterujące dla całej floty ActiveShuttle. Inteligentne zarządzanie ruchem i delegowanie transportu, zawsze aktualne dzięki automatycznym aktualizacjom mapy. Łączność z innymi rozwiązaniami firmy Bosch Rexroth oraz systemami innych dostawców.

Logistyka wewnątrzzakładowa w firmach produkcyjnych musi sprostać wielu wyzwaniom: presja ze strony konkurencji, rosnąca różnorodność produktów i komponentów, zmienne dane ilościowe dotyczące produkcji, niestabilne rynki - te warunki ramowe wymagają wysokiej elastyczności przepływu materiałów.

Wprowadzając system transportu ActiveShuttle firma Bosch Rexroth otwiera nowy rozdział w logistyce wewnątrzzakładowej. Centralnym elementem systemu jest innowacyjne oprogramowanie AMS. Odpowiada ono za organizację przepływu materiałów w systemie ActiveShuttle, umożliwiając jednocześnie łączenie z innymi rozwiązaniami firmy Bosch Rexroth, takimi jak robot kolaboracyjny - APAS czy system wspomagania pracownika ActiveAssist. W rezultacie AMS zapewnia poziom wydajności przepływu materiałów ustanawiający nowy standard w logistyce wewnątrzzakładowej.

Będąc „mózgiem“ system transportu samojezdnego ActiveShuttle, oprogramowanie AMS organizuje wszystkie przepływy materiałów w logistyce wewnątrzzakładowej. Koncepcja wbudowanych zabezpieczeń zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, zarówno ludzi jak i maszyn. Certyfikowane laserowe skanery zabezpieczające na poziomie bezpieczeństwa SIL2 oraz poziomie wydajności „d” w sposób ciągły porównują położenie, trasę i natężenie ruchu pojazdów korzystając z AMS. Oprogramowanie kontroluje całą flotę ActiveShuttle i zapewnia płynny transport materiałów, głównie dzięki automatycznym aktualizacjom map. Co więcej, AMS umożliwia wysoce efektywne i elastyczne zarządzanie zleceniami. Operatorzy mogą przetwarzać zlecenia transportu ręcznie, np. za pomocą tabletu. Mogą one być także realizowane automatycznie, na przykład za pomocą istniejących systemów ERP lub MES. W dalszej kolejności oprogramowanie AMS przypisuje zadanie transportowe do dostępnego ActiveShuttle i przetwarza je, tak aby zapasy wirtualne i fizyczne były zgodne. 

Połączony montaż i logistyka 

W przypadku wszechstronnych rozwiązań w obszarze montażu i logistyki, roboty kolaboracyjne, takie jak APAS oraz system wspomagania montażu ActiveAssist mogą być również podłączone do AMS. W ten sposób systemy mogą komunikować się z ActiveShuttle i zgłaszać zapotrzebowania do AMS. Dzięki tej inteligentnej wymianie danych oprogramowanie AMS umożliwia połączenie montażu z logistyką. Wysoki stopień automatyzacji to wyraźne korzyści dla firm. 

W związku z tym, AMS zapisuje wszystkie ruchy floty ActiveShuttle i udostępnia te dane do analizy. Otwiera to możliwości w zakresie dalszej optymalizacji i zapewnia istotne dodatkowe korzyści, m.in. mniejsze rozmiary partii, mniejsze zapasy materiałowe i magazynowe oraz krótsze czasy przerobu materiału. 

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z transportem cyklicznym czy dostawami materiału w oparciu o zużycie: zastosowanie całościowego systemu ActiveShuttle, robota kolaboracyjnego APAS, ActiveAssist oraz systemów informatycznych wyższego poziomu, zapewnianych przez klienta, pozwala zrealizować szeroki wachlarz koncepcji transportu. W tym kontekście szczególnie pomocna jest skalowalność systemu: po wprowadzeniu z użyciem technologii Plug and Go, oprogramowanie AMS rozpoczyna w pełni automatyczną kontrolę całej floty, nawigując do i z różnych lokalizacji - nawet w przypadku zmiennych rozmiarów partii i miejsc docelowych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl