Targi HANNOVER MESSE 2020 przełożone z powodu koronawirusa - TARGI W HANNOWERZE - HANNOVER MESSE: INDUSTRIEAUTOMATION - KORONAWIRUS - CORONAVIRUS - HANNOVER MESSE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Targi HANNOVER MESSE 2020 przełożone z powodu koronawirusa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Targi HANNOVER MESSE 2020 przełożone z powodu koronawirusa

Targi HANNOVER MESSE 2020 przełożone z powodu koronawirusa
fot. HMI

Targi HANNOVER MESSE 2020 zostają przełożone na lipiec br. Decyzją organizatora odbędą się w dniach 13-17 lipca 2020. To reakcja Deutsche Messe na globalne utrudnienia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Decyzja o przesunięciu terminu targów na lipiec została podjęta w ścisłej współpracy z Urzędem Zdrowia Regionu Hanower, Radą Wystawców HANNOVER MESSE i stowarzyszeniami partnerskimi VDMA i ZVEI. To kolejna tak duża impreza targowa w Niemczech, którą odwołano ze względu na kryzys wywołany przez wirusa COVID-19 w Europie. Wcześniej na podobny krok zdecydowali się organizatorzy targów Light+Building we Frankfurcie nad Menem.

Regionalny urząd ds. Zdrowia w Hanowerze zdecydowanie zalecił, aby Deutsche Messe postępowała zgodnie z radą Instytutu Roberta Kocha, która obejmuje kompleksowe środki ochrony zdrowia podczas organizacji dużych wydarzeń. Na przykład stacje mierzące gorączkę przy wszystkich wejściach i uniemożliwiające wejście do centrum wystawienniczego osobom z obszarów ryzyka lub osobom, które miały kontakt z osobami z obszarów ryzyka. Oznaczałoby to kompleksową ocenę wszystkich uczestników targów - od wystawców i odwiedzających po usługodawców, konstruktorów wystaw i firmy cateringowe.
Deutsche Messe tłumaczy, że nie jest w stanie wdrożyć proponowanych środków. Ponadto ich wdrożenie wpłynęłoby negatywnie na organizację wydarzenia w takim stopniu, że wydarzenie nie spełniłoby swojego celu lub uczyniłoby to jedynie ze znacznymi ograniczeniami dla wystawców i odwiedzających.

Ponieważ zdrowie wystawców, odwiedzających, pracowników i publiczności jest najwyższym priorytetem Deutsche Messe, decyzja została podjęta w porozumieniu z radami doradczymi wystawców HANNOVER MESSE, aby przełożyć wydarzenie na termin lipcowy.

Nowy termin HANNOVER MESSE 2020: 13-17 lipca 2020

– Wraz z datą lipcową oferujemy naszym wystawcom najwcześniejszy możliwy termin na zaprezentowanie swoich innowacji globalnej publiczności i rozpoczęcie działalności – mówi dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe AG. – Biorąc pod uwagę globalne wyzwania gospodarcze wywołane przez koronawirusa w pierwszej połowie roku, nowa data oferuje wiele możliwości. W ten sposób najważniejsze światowe targi przemysłowe mogą zapewnić znaczący impuls dla gospodarki na wczesnym etapie.

– VDMA popiera decyzję Deutsche Messe AG. W odniesieniu do obecnych wyzwań spowodowanych przez koronawirusa, odroczenie HANNOVER MESSE do lipca jest najlepszą możliwą opcją – mówi Thilo Brodtmann, dyrektor generalny VDMA. – Zakładamy, że sytuacja uspokoi się w nadchodzących miesiącach, a przemysł maszynowy odniesie wówczas korzyść z ożywienia koniunktury.

– Dzisiejsza decyzja Deutsche Messe AG o odroczeniu HANNOVER MESSE pojawia się we właściwym czasie – podkreśla Wolfgang Weber, prezes zarządu ZVEI. – Jako międzynarodowe targi przemysłowe, USP to spotkanie ludzi z całego świata. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy nie ma zagrożeń dla zdrowia. Ponadto ważne jest, aby przemysł elektryczny zaprezentował swoje produkty dla Przemysłu 4.0, elektryfikacja i większa efektywność energetyczna dla społeczeństwa tego lata.

Źródło: Hannover Messe

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl