Energetycy kończą porządki w bocianich gniazdach - GNIAZDA - ENERGETYCY - ELEKTROENERGETYKA - LINIE NAPOWIETRZNE - TAURON DYSTRYBUCJA - BOCIANY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Energetycy kończą porządki w bocianich gniazdach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Energetycy kończą porządki w bocianich gniazdach

Energetycy kończą porządki w bocianich gniazdach
fot. Od momentu odlotu bocianów, energetycy TAURONA realizują prace porządkowe, które obejmują oczyszczanie, zmniejszenie lub odbudowę gniazd

Energetycy TAURONA, z myślą o nieodległym powrocie do Polski bocianów, kończą zabiegi pielęgnacyjne gniazd założonych przez ptaki na słupach energetycznych. Wiele z nich po zeszłorocznym sezonie trzeba oczyścić, a niektóre nowopowstałe wymagają zabudowy specjalnych platform zabezpieczających linie energetyczne. A wszystko to musi być gotowe przed rozpoczęciem okresu ochronnego bocianów, w którym do gniazd nie będzie już można się zbliżać.

TAURON Dystrybucja w ramach prowadzonej od wielu lat akcji „Bociany TAURONA” pomaga bocianom, które wybrały sieć dystrybucyjną spółki, jako miejsce budowy swoich domostw i lęgu. Zakres i rodzaj prac ściśle związany jest z cyklem sieć dyżycia ptaków. W okresie zimowym od momentu odlotu bocianów, energetycy TAURONA realizują prace porządkowe, które obejmują oczyszczanie, zmniejszenie lub odbudowę gniazd. Dodatkowo, tam gdzie jest to konieczne, montowane są lub wymieniane na nowe platformy zabezpieczające i oddzielające gniazda od linii energetycznych. Platformy to stalowe konstrukcje montowane na słupach energetycznych w bezpiecznej odległości od przewodów, które zapewniają bezpieczeństwo ptakom oraz chronią sieć energetyczną.

- Energetycy z TAURON Dystrybucja każdego roku w sezonie jesienno-zimowym dokonują ponad 200 zabiegów pielęgnacyjnych na bocianich gniazdach. Na sieci energetycznej nikt inny nie może tego zrobić, ponieważ oprócz posiadania specjalistycznego sprzętu – podnośników czy dźwigów, trzeba mieć wiedzę, odpowiednie uprawnienia i doświadczenie. A sądząc po tym, jak pracownicy spółki są zaangażowani w te prace - również wielkie serce – mówi Ewa Groń rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja.

Bociany i ich gniazda cieszą się duża sympatią, jednak przerośnięte, ważące nawet kilkaset kilogramów gniazda mogą być przyczyną poważnych awarii sieci energetycznych. Dlatego TAURON Dystrybucja każdego roku pracuje nad tym, aby zapewnić bezpieczeństwo ptaków i bezawaryjność sieci.

Szybka interwencja w Niemysłowicach

Niemysłowicach (woj. opolskie) w zeszłym roku para bocianów zaczęła budować na słupie gniazdo. Konstrukcja nie jest jeszcze rozbudowana i przed przylotem ptaków można było przygotować odpowiednio miejsce, aby ptaki będą mogły bezpiecznie dokończyć budowę nie zagrażając sieci energetycznej i bez utrudniania życia okolicznym mieszkańcom.

Pomagając bocianom, TAURON Dystrybucja współpracuje m.in. z Regionalnymi Dyrekcjami Ochrony Środowiska, (RDOŚ) i samorządami oraz reaguje na sygnały od mieszkańców.

W Niemysłowicach o pojawieniu się bocianów zaalarmowali właśnie mieszkańcy. I po takiej interwencji pracownicy TAURON Dystrybucja podjęli szybkie działanie.

Tego typu praca i pomoc energetyków nabrała w ostatnich latach szczególnego znaczenia, ponieważ bociany coraz częściej budują swoje gniazda na słupach energetycznych. Obecnie na sieci dystrybucyjnej TAURON Dystrybucja jest ich ok. 1600, z czego w województwie opolskim prawie 360.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl