Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V - STEROWNIKI - STEROWNIKI PLC - EATON - PRZEKAŹNIKI - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - PRZEKAŹNIK PROGRAMOWALNY - EASY E4
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V

Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V
fot. Eaton

Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększyła się o urządzenia 240 V - nowa generacja sterowników oferuje rozwiązania w zakresie automatyki budynków oraz stanowi ekonomiczną alternatywę dla klasycznych sterowników PLC.

Firma Eaton, specjalista w zarządzaniu energią, ogłasza wprowadzenie gamy sterowników easyE4 powiększonej o urządzenia 240 V AC. Uniwersalność nowych aparatów potwierdza możliwość pracy w zakresie od 110V do 240V zarówno dla napięć AC jak i DC. Uzupełniając moduły dedykowane przemysłowi (pracujące w sposób uniwersalny w zakresie 12V..24V AC/DC) stanowią one alternatywę dla sterowników programowalnych (PLC) w automatyce budowlanej do systemów o małej i średniej złożoności. Sterowniki są już dostępne w polskich sieciach dystrybucji.

easyE4 jest pierwszym na rynku przekaźnikiem programowalnym, który działa w obszarach wcześniej zarezerwowanych dla sterowników PLC – stąd nazywa się go po prostu sterownikiem easyE4. Jednostka podstawowa może być wyposażona w maksymalnie jedenaście modułów rozszerzeń o łącznej liczbie 188 wejść/wyjść cyfrowych. Nawet osiem jednostek podstawowych easyE4 może wymieniać między sobą dane w ramach sieci, w której może występować do 10 grup urządzeń. Wyjścia analogowe easyE4 mają wysoką rozdzielczość 12 bitów, co pozwala na znacznie dokładniejsze sterowanie (np. grzejnikami) niż to ma miejsce w przypadku standardowych 10-bitowych wyjść. Dzięki możliwości odczytu sygnałów DCF77, informacja o czasie w urządzeniu jest zawsze aktualna.

„Te unikatowe na rynku możliwości pozwalają nie tylko na automatyzację budynków mieszkalnych, ale także budynków, np. w firmach średniej wielkości, bez konieczności użycia klasycznego sterownika PLC” - komentuje Ralf Cieslewicz, manager sprzedaży produktu w firmie Eaton. „Oferuje to oszczędność kosztów zarówno dla klientów, jak i wykonawców. Nie tylko cena zakupu urządzenia przy zastosowaniu przekaźników programowalnych jest znacznie niższa niż w przypadku sterowników PLC, również wysiłek związany z programowaniem jest znacznie mniejszy”.

Sterownik easyE4 może być programowany w czterech różnych językach programowania: Schemacie blokowym funkcji, schemacie drabinkowym, tekście strukturalnym i języku programowania easy. Po utworzeniu i zapisanu programów można je załadować na urządzenie poprzez sieć lub przez zintegrowane gniazdo na kartę microSD. Ponadto urządzenia mogą być zintegrowane z rozwiązaniami wizualizacyjnymi, zapewniając centralny przegląd wszystkich funkcji. Połączony z siecią sterownik easyE4 może również wysyłać pocztą elektroniczną ostrzeżenia, które otrzymuje od czujników. W ten sposób właściciele domów lub serwisanci mogą zostać szybko poinformowani o awariach czy nieprawidłowościach, jeśli zajdzie taka potrzeba, np. w przypadku otwartych okien lub przedostawania się wody do piwnicy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.com/sterowniki/easyE4

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl