Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V - STEROWNIKI - STEROWNIKI PLC - EATON - PRZEKAŹNIKI - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - PRZEKAŹNIK PROGRAMOWALNY - EASY E4
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V

Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększona o urządzenia 240 V
fot. Eaton

Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększyła się o urządzenia 240 V - nowa generacja sterowników oferuje rozwiązania w zakresie automatyki budynków oraz stanowi ekonomiczną alternatywę dla klasycznych sterowników PLC.

Firma Eaton, specjalista w zarządzaniu energią, ogłasza wprowadzenie gamy sterowników easyE4 powiększonej o urządzenia 240 V AC. Uniwersalność nowych aparatów potwierdza możliwość pracy w zakresie od 110V do 240V zarówno dla napięć AC jak i DC. Uzupełniając moduły dedykowane przemysłowi (pracujące w sposób uniwersalny w zakresie 12V..24V AC/DC) stanowią one alternatywę dla sterowników programowalnych (PLC) w automatyce budowlanej do systemów o małej i średniej złożoności. Sterowniki są już dostępne w polskich sieciach dystrybucji.

easyE4 jest pierwszym na rynku przekaźnikiem programowalnym, który działa w obszarach wcześniej zarezerwowanych dla sterowników PLC – stąd nazywa się go po prostu sterownikiem easyE4. Jednostka podstawowa może być wyposażona w maksymalnie jedenaście modułów rozszerzeń o łącznej liczbie 188 wejść/wyjść cyfrowych. Nawet osiem jednostek podstawowych easyE4 może wymieniać między sobą dane w ramach sieci, w której może występować do 10 grup urządzeń. Wyjścia analogowe easyE4 mają wysoką rozdzielczość 12 bitów, co pozwala na znacznie dokładniejsze sterowanie (np. grzejnikami) niż to ma miejsce w przypadku standardowych 10-bitowych wyjść. Dzięki możliwości odczytu sygnałów DCF77, informacja o czasie w urządzeniu jest zawsze aktualna.

„Te unikatowe na rynku możliwości pozwalają nie tylko na automatyzację budynków mieszkalnych, ale także budynków, np. w firmach średniej wielkości, bez konieczności użycia klasycznego sterownika PLC” - komentuje Ralf Cieslewicz, manager sprzedaży produktu w firmie Eaton. „Oferuje to oszczędność kosztów zarówno dla klientów, jak i wykonawców. Nie tylko cena zakupu urządzenia przy zastosowaniu przekaźników programowalnych jest znacznie niższa niż w przypadku sterowników PLC, również wysiłek związany z programowaniem jest znacznie mniejszy”.

Sterownik easyE4 może być programowany w czterech różnych językach programowania: Schemacie blokowym funkcji, schemacie drabinkowym, tekście strukturalnym i języku programowania easy. Po utworzeniu i zapisanu programów można je załadować na urządzenie poprzez sieć lub przez zintegrowane gniazdo na kartę microSD. Ponadto urządzenia mogą być zintegrowane z rozwiązaniami wizualizacyjnymi, zapewniając centralny przegląd wszystkich funkcji. Połączony z siecią sterownik easyE4 może również wysyłać pocztą elektroniczną ostrzeżenia, które otrzymuje od czujników. W ten sposób właściciele domów lub serwisanci mogą zostać szybko poinformowani o awariach czy nieprawidłowościach, jeśli zajdzie taka potrzeba, np. w przypadku otwartych okien lub przedostawania się wody do piwnicy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.com/sterowniki/easyE4

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl