Autonomiczne pojazdy stworzone z wykorzystaniem zestawu STMicroelectronics Sensor Tile i komponentów TE Connectivity - KONKURS TECHNOLOGICZNY - STMICROELECTRONICS - TE CONNECTIVITY - TE MAGNET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Autonomiczne pojazdy stworzone z wykorzystaniem zestawu STMicroelectronics Sensor Tile i komponentów TE Connectivity
drukuj stronę
poleć znajomemu

Autonomiczne pojazdy stworzone z wykorzystaniem zestawu STMicroelectronics Sensor Tile i komponentów TE Connectivity

Autonomiczne pojazdy stworzone z wykorzystaniem zestawu STMicroelectronics Sensor Tile i komponentów TE Connectivity

Członkowie społeczności wykorzystali zestaw STMicroelectronics Sensor Tile i komponenty TE Connectivity by stworzyć autonomiczne pojazdy.

Społeczność element14 ogłasza zwycięzców konkursu projektowego Sixth Sense.

Społeczność inżynierska element14.com ogłosiła zwycięzców wyzwania projektowego „Sixth Sense”. W ramach jednego z pięciu dorocznych wyzwań, organizowanych przez społeczność element14, zachęcano członków do stworzenia małego, zdalnie sterowanego lub autonomicznego pojazdu, w którym wykorzystane zostaną możliwości obliczeniowe komponentów firm STMicroelectronics i TE Connectivity, by zwiększyć zdolność pojazdu do badania otoczenia i zbierania danych.

Zespół jurorski społeczności element14 wyłonił zwycięzców pierwszego i drugiego miejsca w konkursie:

Pierwsze miejsce – Douglas Wong, Kanada – Douglas stworzył GraffitiBota, w pełni autonomiczny pojazd naziemny, który potrafi drukować grafiki na powierzchni, po której się porusza. I o ile sam GraffiBot jest bardzo mały, jego wykonanie wymagało zaprojektowania układów mechanicznych, elektronicznych, oprogramowania i hydrauliki.

Drugie miejsce – Rod B, Wielka Brytania – Rod stworzył robota, który ma pomagać osobom pracującym na budowach. Maszyna jest w stanie przenosić ciężkie materiały, takie jak piasek czy żwir. By to osiągnąć, Rod zaprojektował własną płytkę drukowaną, na której znalazł się czujnik TE Magnet, dzięki czemu można go montować na innych płytkach, co stanowi pomysłowy sposób na wykorzystanie potrzebnej technologii. Było to pierwsze z wyzwań projektowych społeczności element14, w którym Rod wziął udział.

Uczestnicy konkursu opisali swoje postępy w ramach szeregu postów na blogach, publikując przy tym kody źródłowe aplikacji, dzięki czemu inni członkowie społeczności element14 mogą uczyć się na podstawie tych projektów i samodzielnie je odtwarzać.

„Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, stawiamy sobie za cel osiągnięcie mistrzowskiego poziomu pomocy twórcom i jesteśmy dumni z tego, jak wspieramy innowacje wśród ponad 600 tysięcy członków naszej społeczności.” – powiedziała Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14. „Jak zawsze, byliśmy pod wielkim wrażeniem kreatywności i ducha innowacji, wykazanego przez naszą społeczność w ramach tego wyzwania i nie możemy się doczekać by zaoferować naszym członkom kolejne okazje do przesuwania granic projektowania elektroniki.”

Społeczność element14 należy do firmy Farnell, Dystrybutora Rozwiązań Rozwojowych, który pomaga projektantom, służbom utrzymania ruchu, serwisantom, inżynierom odpowiadającym za testy, twórcom, rodzicom i nauczycielom rozwijać przyszłe pokolenie programistów i produkty, które pozwolą na używanie technologii do zmienienia naszego świata na lepszy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyzwań projektowych element14 i zaangażowania społeczności w napędzanie innowacji oraz wspieranie twórców, odwiedź stronę: https://www.element14.com/community/community/design-challenges.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl