Robot lutowniczy REECO z nagrodą Dobry Wzór 2018 - DOBRY WZÓR - INSTYTUT WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO - REECO - ROBOT LUTOWNICZY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Robot lutowniczy REECO z nagrodą Dobry Wzór 2018
drukuj stronę
poleć znajomemu

Robot lutowniczy REECO z nagrodą Dobry Wzór 2018

Robot lutowniczy REECO z nagrodą Dobry Wzór 2018
fot. Robot lutowniczy REECO RE-2100

26 nagród głównych "Dobry Wzór 2018" oraz 6 nagród specjalnych wręczono w czwartek podczas 25 jubileuszowej gali konkursu Dobry Wzór. Nagrodzeni zostali producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty charakteryzują się wysoką jakością wzornictwa. Laureatem nagrody głównej w kategorii "Praca" został włocławski RENEX, za projekt robota lutowniczego marki REECO.

Robot REECO RE-2100 w nowoczesnej obudowie to urządzenie do selektywnego lutowania komponentów przewlekanych. Mimo ogromnego postępu i miniaturyzacji urządzeń elektronicznych, z produkcji pakietów elektronicznych nie można wyeliminować komponentów PTH. Wciąż potrzebne będą duże kondensatory czy tranzystory mocy. Obecnie, urządzenie jest jedynym robotem na rynku, które posiada transport krawędziowy. Oznacza to, że dzięki komunikacji SMEMA, robota można zintegrować z każdą linią produkcyjną, bez względu zastosowaną technologię. W praktyce daje to nieocenione możliwości rozwoju o automatyczną produkcję PCBA, które zawierają komponenty przewlekane.

Robot lutowniczy REECO RE-2100

W 2015 firma RENEX otrzymała główną nagrodę w konkursie Dobry Wzór, za projekt mebli antystatycznych REECO z serii Premium. Tegoroczna nagroda pokazuje, że firma nadal rozwija swoje produkty i stawia nie tylko na ich użyteczność, ale ciekawy, nowoczesny design. Marka obecnie REECO jest dystrybuowana w całej Europie poprzez oddziały firmy w Rumunii, Niemczech, Słowenii, Serbii i Chorwacji oraz sieć dystrybutorów w Europie Zachodniej.

Laureaci konkursu Dobry Wzór, to Ci, którzy otrzymali nagrody główne, czyli nagrody Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznane przez interdyscyplinarne jury w październiku. Nagrody Dobry Wzór są równocześnie znakiem, jakim producent może oznaczyć produkt na półce sklepowej, wspierają i budują silne polskie marki. Są przyznawane w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

Bożena Gargas, prezes zarządu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego powiedziała, że wzornictwo przemysłowe jest "mostem pomiędzy tym, co jest, a tym, co może być. Jest zawodem interdyscyplinarnym, który zaprzęga kreatywność do rozwiązywania problemów. Dostarcza optymistycznego sposobu widzenia przyszłości, przekształcając ograniczenia w sposobności. Łączy ono innowacje, technologie, badania, biznes i klientów dla tworzenia nowych, wartościowych produktów w sferach - ekonomicznej, społecznej i środowiskowej". Wyjaśniła, że te słowa - wzięte z definicji Światowej Organizacji Wzornictwa - są znane, natomiast mniej oczywiste jest "jakże trudno doprowadzić ten proces do końca, jakże trudno przekuć na sukces rynkowy".

"Współczesny przemysł opiera się w znacznej mierze na zautomatyzowanych procesach, dlatego urządzenie pozwalające na jeszcze bardziej zaawansowaną robotyzację produkcji zasługuje na uwagę. REECO wnosi do przemysłu innowacyjność, dzięki której można osiągnąć jeszcze większą wydajność i precyzję oraz wyższy poziom automatyzacji linii produkcyjnej. Robot lutowniczy wyróżnia się na rynku dostosowaniem do współczesnych potrzeb i potencjałem czynienia gospodarki bardziej konkurencyjną w zaawansowanej technicznie branży elektronicznej, będącej wyróżnikiem nowoczesnego kraju" - tak eksperci wyrażali się na temat robota REECO.

Konkurs został zorganizowany po to, żeby pokazać, czemu służy projektowanie, czemu służy design i wzornictwo przemysłowe - mówiła w radiowej Jedynce Bożena Gargas, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jak dodała - zainteresowanie uczestnictwem w konkursie jest coraz większe.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl