Innowacyjna i inspirująca oferta RS Components na targach electronica 2018 - ELECTRONICA - RS COMPONENTS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Innowacyjna i inspirująca oferta RS Components na targach electronica 2018
drukuj stronę
poleć znajomemu

Innowacyjna i inspirująca oferta RS Components na targach electronica 2018

Innowacyjna i inspirująca oferta RS Components na targach electronica 2018

Od liderów w branży i ich inspirujących historii do narzędzi DesignSpark i najnowszych technologii AI oraz IoT.

W dniach od 13 do 16 listopada 2018 r. na targach electronica w Monachium firma RS Components (RS) będzie prezentować najnowsze technologie czołowych światowych dostawców jako źródło inspiracji dla odwiedzających do ich kolejnych projektów. Gości na stoisku RS oczekiwać będzie wiele atrakcji, takich jak turniej piłki nożnej dla robotów, koło fortuny i konkurs na największą odległość pokonaną podczas targów, mierzoną w krokach. Dla uczestników przewidziano różne nagrody, w tym kupon na wyjazd wakacyjny o wartości 2500 euro.

Na stoisku RS, które zajmuje powierzchnię 450 m2, będą również obecni kluczowi twórcy innowacyjnych rozwiązań, którzy stali się inspiracją dla inżynierów na całym świecie. Na przykład w strefie „For the Inspired” będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat innowacyjnych projektów zrealizowanych przez klientów i dostawców, takich jak:

  • Ambionics — firma założona przez Bena Ryana, który odmienił życie swojego syna, wykorzystując technologię druku 3D do opracowania dla niego protezy ręki
  • Hyperloop — wsparcie udzielone przez RS zespołowi HYPED z Uniwersytetu w Edynburgu w celu szybkiego zakończenia prac nad rozwiązaniem Hyperloop — projektem SpaceX, który może zmienić przyszłość środków publicznego transportu
  • Wpływowy wynalazca, Norbert Heinz przedstawi router CNC zbudowany z podstawowych podzespołów elektronicznych sterowanych przez najnowszą wersję Raspberry Pi
  • To doskonała okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób firmy wiodących w branży marek zapewniają najnowsze zdobycze technologiczne i produkty umożliwiające klientom opracowanie pionierskich rozwiązań, które zmieniają świat.

Dwa kluczowe obszary zainteresowań prezentowane na targach dotyczą Internetu Rzeczy (IoT) i sztucznej inteligencji (AI). W związku z systemami z łącznością IoT zostanie zaprezentowana płytka typu open source z czujnikiem, który gromadzi dane na temat czynników środowiska i przesyła je za pośrednictwem bramy LoRaWAN do chmury DesignSpark IoT. Odwiedzający będą mogli także zapoznać się z wykorzystaniem technologii rejestrów łańcuchów blokowych do szeregu zastosowań w przemyśle. Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, zaprezentowany zostanie system Pidentifier, który stanowi połączenie Raspberry Pi i powiązanej kamery z modułem Movidius Neural Compute Stick (NCS) firmy Intel. Elementy te tworzą autonomicznego demonstratora AI.

W strefie DesignSpark będzie można poznać asortyment oferowanych przez RS bezpłatnych i łatwych w obsłudze profesjonalnych narzędzi oprogramowania CAD oraz innowacyjne projekty stworzone z wykorzystaniem programu DesignSpark PCB, takie jak pedał gitary opracowany w oparciu o wzmacniacz lampowy KORG w technologii Nutube oraz kamerę selfie uruchamianą za pomocą Raspberry Pi. Z kolei w strefie poświęconej marce RS Pro zostanie wystawiony autentyczny stół warsztatowy, na którym będzie można zobaczyć cały szereg produktów elektronicznych, elektrycznych i mechanicznych marki RS Pro, takich jak narzędzia ręczne, walizki narzędziowe, przyrządy testowo-pomiarowe oraz najnowszy produkt — drukarkę 3D RS Pro.

Oprócz produktów prezentowanych na własnym stoisku firma RS zaznaczy także swoją obecność w hali C6 na ekspozycji poświęconej innowacjom targów electronica, przedstawiając różne demo produktów i oferując udział w zajęciach przygotowanych specjalnie z myślą o inżynierach nowej generacji.

RS zaprasza odwiedzających targi electronica 2018 do hali C5, na stoisko 147.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl