Łatwe monitorowanie urządzeń w oparciu o oprogramowanie ABB Ability - MONITOROWANIE - B&R - OEM - ABB ABILITY - ASSET PERFORMANCE MONITOR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Łatwe monitorowanie urządzeń w oparciu o oprogramowanie ABB Ability
drukuj stronę
poleć znajomemu

Łatwe monitorowanie urządzeń w oparciu o oprogramowanie ABB Ability

Łatwe monitorowanie urządzeń w oparciu o oprogramowanie ABB Ability
fot. B&R

Aplikacja B&R, działająca na bazie oprogramowania ABB Ability, otwiera nowe możliwości dla producentów OEM. 

Asset Performance Monitor to pierwsza aplikacja chmurowa B&R działająca na bazie ABB AbilityTM – jednolitego portfolio rozwiązań cyfrowych dla różnych sektorów przemysłu. Dając producentom OEM niezawodny wgląd we wszystkie urządzenia w zakładzie, aplikacja umożliwia im zidentyfikowanie potencjalnych usprawnień, podwyższenie poziomu obsługi serwisowej oraz stworzenie nowych modeli działalności i strumieni przychodów.

Przez 24 godziny na dobę Asset Performance Monitor dostarcza dane na temat tempa produkcji, zużycia energii oraz temperatury. Użytkownicy mogą zdefiniować, które informacje są wymagane, a aplikacja automatycznie wyliczy kluczowe wskaźniki efektywności (KPI), jak też ogólną skuteczność urządzeń, co stwarza możliwości wprowadzania ulepszeń. Asset Performance Monitor przygotowuje dane i wyświetla je na czytelnie zorganizowanej planszy. Producenci OEM mogą wykorzystać takie dane do wprowadzania odpowiednio ukierunkowanych ulepszeń oraz oferowania ich klientom wyższego poziomu obsługi.

Otwarta architektura

Urządzenie Edge jest instalowane w zakładzie w celu gromadzenia danych z urządzenia lub linii produkcyjnej. Odbiera dane od kontrolera maszyny poprzez protokół OPC UA i przekazuje je do chmury za pomocą protokołu MQTT. Tak nowatorskie urządzenie automatycznie ustanawia połączenie z chmurą ABB Ability i instaluje niezbędne oprogramowanie. Poprzez zwykłe zalogowanie się nazwą użytkownika i hasłem producent OEM uzyskuje dostęp do Asset Performance Monitor oraz wszystkich oferowanych funkcji.

Platforma ABB Ability

Aplikacja chmurowa B&R działa na bazie oprogramowania ABB Ability. Bezpieczeństwo i integralność danych są zagwarantowane przez najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa i protokoły przesyłu danych. Infrastruktura Microsoft Azure zapewnia niezawodny dostęp do usług ABB Ability na całym świecie, które obejmują wszystkie niezbędne elementy przyszłych aplikacji, w tym sztuczną inteligencję i uczenie się maszyn.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl